ЕП: Јуниори БиХ изгубили од Украјине!

Јуниорска репрезентација Босне и Херцеговине у утакмици другог кола квалификација за Европско првенство поражена је од Украјине резултатом 1:3.

Фудбал 12.11.2015 | 16:40

Послије тријумфа против Турске 2:1, јуниорска репрезентација Босне и Херцеговине у утакмици другог кола квалификација за Европско првенство поражена је од Украјине, резултатом 1:3.

У сусрету играном на турниру у Бакуу, БиХ је повела евроголом фудбалера Жељезничара Амира Хаџиахметовића у 10. минуту. Изједначио је у 45. Олексеи Гутсулиак. Украјинци су преокренули резултат у 64. минуту утакмице, када је голмана Емира Ћутахију матирао Олексиј Шчебетун. Коначан резултат сусрета поставио је исти играч у 83. минуту.

У трећем колу БиХ ће се 15. новембра састати са домаћином Азербејџаном, док ће Турска снаге одмјерити са Украјином.

Према тренутном стању на табели Украјина води са максималних шест бодова из двије утакмице, док БиХ има половичан салдо, односно три бода. Турска и Азербејџан са утакмицом мање су без бодова.