Хумска на ногама! Илиев кренуо жестоко и доводи...?!

Планира да у Партизан врати Владимира Стојковића! Голман Макабија на зиму напушта Израел, има позиве и из Турске, али би ка Топчидерском брду могла да га привуче Лига Европе.

Фудбал 13.11.2015 | 15:20
Хумска на ногама! Илиев кренуо жестоко и доводи...?!

Заједно у Лиги шампиона 2010, можда заједно и у Лиги Европе 2016. Ивица Илиев спрема прву бомбу за зимски прелазни рок и то у виду некадашњег саиграча, из сезоне кад је Партизан последњи пут учестовао у Лиги шампиона. Нови спортски директор црно-белих има идеју да на Топчидерско брдо врати – Владимира Стојковића!

Према сазнањима МОЗЗАРТ Спорта, Илиев је предузео кораке да тај план спроведе у дело. Најпре га је предочио члановима Управног одбора и добио зелено светло за реализацију, а затим, наводно, ступио у контакт са голманом репрезентације Србије и саопштио му да би управо он требало да буде ослонац новог Партизана, који се припрема на зиму.

Партизан је спреман да Стојковићу понуди четворогодишњи уговор и на тај начин практично обезбеди квалитетно и дуготрајно решење међу стативама, а садашњег голмана Макабија из Хаифе „веже“ за себе малтене до краја његове каријере, с обзиром да је летос напунио 32 године. Повољна околност за црно-беле је недавни наговештај Владимира Стојковића да ће у јануару напустити Израел, после неуспешног покушаја продужетка сарадње се Зеленима. А још повољнија чини се она да он нема ништа против повратка у Београд. Питање је само – кад?

Најбољи српски голман у последњих десет година има на столу и позиве из Турске, с обзиром да је реч о платежно моћнијим клубовима од Партизана пред њим је избор који се, у овом третнутку, чини логичним. С друге стране, управо је Стојковић при одласку из Хумске 1 обећао да ће се у њу и вратити, с тим што није прецизирао у ком тренутку.

Важан утицај на одлуку имаће и расплет у Групи Х Лиге Европе: уколико црно-бели презиме на међународној сцени, шансе да ангажују Стојковића ће драстично порасти, јер је такмичење таквог типа привлачно. А и Парни ваљак би у том случају имао више новца на располагању за комплетан прелазни рок, па и за ангажман голмана репрезентативног статуса, који би требало да буде последња брана голу Партизана, на коме се ове јесени нису прославили Живко Живковић и Филип Кљајић.

Владимир Стојковић је у Партизан стигао пред крај августа 2010, непосредно после пласмана Парног ваљка у Лигу шампиона. Сарадња је најпре подразумевала једногодишњу позајмицу, али пошто је голман одмах постао један од најважнијих шрафова тима Александра Станојевића већ у јануару 2011. је потписао трогодишњи уговор са црно-белима. Са њима је освојио три титуле првака и један Куп Србије, а у завршној сезони навијачи су га у званичној анкети прогласили за играча године (2013).

После 145 утакмица за Партизан, Стојковић је у јануару 2014. као слободан играч прешао у грчки Ерготелис, шест месеци касније у Макаби из Хаифе, где је један од најбољих појединаца, изузетно поштован у очима публике, али са њом не само да није имао шансу да се бори за трофеје, већ ни да игра европска такмичења.

Хоће ли такву прилику добити опет у Хумској 1?

Коментари / 0

Оставите коментар