Хокејаши Србије у трци за ЗОИ!

"Орлови" се пласирали у трећи круг квалификација за одлазак на Зимске олимпијске игре у Пјонгченгу 2018. године.

Остали спортови 10.11.2015 | 11:00

Репрезентација Србије у хокеју на леду пребродила је другу фазу квалификација за ЗОИ 2018, остваривши све три победе на турниру у шпанском граду Валдемороу.

"Орлови" су у мечу последњег кола савладали домаћу селекцију резултатом 5:3 (0:2, 2:0, 3:1), головима Димитрија Филиповића (два), Павела Поправке, Марка Бркушанина и капитена Марка Миловановића.

Утакмица је била веома узбудљива. Резултат се кретао од 0:2 до 3:2, па су Шпанци девет минута пре краја изједначили.

Велику радост Србији донео је Миловановић два и по минута пре краја (4:3), после чега је Шпанија покушала да без голмана стигне до новог изједначења. То су наши хокејаши искористили и голом Бркушанина у празну мрежу стигли до тријумфа.

Србија ће у трећем кругу квалификација, од 11. до 14. фебруара у Кортини, играти против Велике Британије, Холандије и домаћина, Италије.