ПЛ БиХ: Преокрет Сарајева, Жељи само бод!

Сарајево је послије преокрета славило против Олимпика као формални гост (1:3), док Жељезничар на "Грбавици" није успио да сломи отпор Славије из Источног Сарајева (0:0). Слобода боља у дербију од Зрињског (2:0).

Фудбал 09.11.2015 | 13:40

Актуелни шампион Босне и Херцеговине враћа се у врх табеле побједом над Олмпиком (1:3), док је Жељезничар наставио са не баш сјајним партијама одигравши неријешено против Славије (0:0)!

Изабраници Миодрага Јешића су послије преокрета заслужено савладали Олимпик, који је као домаћин играо на "Кошеву".

"Вукови" су до предности стигли поготком Далибора Панџе, бордо тим је до одласка на одмор успио да преокрене погоцима Леона Бенка из пенала и након ударца главом, да би актуелни шампион побједу "овјерио" у финишу меча из другог једанаестерца, који је реализовао Крсте Велкоски.

Напоменимо и да је екипа Мирзе Варешеновић посљедњих скоро 40 минута играла са десеторицом у пољу јер је у 56. минуту искључен Срђан Станић.

Жељезничар за разлику од "вјечитог" ривала Сарајева у недјељу није забиљежио побједу. Плави су само одиграли неријешено против Славије (0:0) иако су створили сијасет одличних шанси. Посебно су се испромашивали Дејан Узелац и резервиста Јоцо Стокић у другом полувремену па је клуб са "Грбавице" остао тик изнад зоне испадања!

Екипа Едиса Мулалића је у посљедњих 20-ак минута играла без искљученог Ениса Садиковића, који је као посљедњи играч одбране оборио фудбалера Славије Стефана Барића.

Великог разлога за славље послије 15. кола имају фудбалери тузланске Слободе, који су у дербију савладали Зрињски (2:0) и бодовно се изједначили са Широком Бријегом на врху првенствене табеле. Ипак, нису преузели лидерску позицију због лошије гол разлике у односу на екипу са "Пецаре".

Сјајну партију и фантастичан гол с готово центра игралишта на "Тушњу" постигао је капитен Зајко Зеба, а тријумф изабраницима Хусрефа Мусемића осигурао је Дамир Мехидић 10 минута прије одласка на одмор. У судијској надокнади времена, "племићи" су успјели да преко Вучине Шћепановића постигли почасни погодак.