БЛ: Дортмунд прати Бајерн, Вердер бјежи са зачеља!

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су Шалке са 3:2 у дербију 12. кола Бундеслиге, док је Вердер са 2:1 славио против Аугсбурга.

Фудбал 09.11.2015 | 13:00

Дортмунд је против Шалкеа седму победу заредом у свим такмичењима и наставио да прати водећи Бајерн из Минхена, од којег има пет бодова мање на другом месту.

Шалке је, с друге стране, остао на петој позицији, са 14 бодова мање од Бавараца.

Борусија је пред 80.000 гледалаца у Дортмунду повела голом Шинђија Кагаве у 30. минуту, да би Клас Јан Хунтерал донео изједначење гостима само три минута касније. На наредни гол се чекало само десет минута, а стрелац је био Матијас Гинтер за вођство 2:1 домаћег тима, а тим резултатом се отишло на одмор.

Пјер Емерик Обамејанг донео је Борусији предност од 3:1 у другом полувремену, да би Хунтелар својим другим голом у 71. минуту вратио Шалке у игру, али су мреже до краја утакмице мировале.

Вердер је у Аугсбургу успео да побегне од опасне зоне и попне се на 14. место табеле са 13 бодова, док је домаћин остао прикован за дно са само шест бодова.

Јунаци тријумфа тима из Вердера били су Клаудио Пизаро и Фин Бартелс, који су били стрелци у 58, односно 69. минуту. Пораз Аугсбурга ублажио је Паул Ферхег у надокнади времена из пенала.