ИТА: Роми римски дерби, гол Џека, Лазовић асистент, нови ''мини'' Интера!

У првом недељном мечу 12. кола италијанске Серије А, Интер је славио на гостовању Торину (1:0). Једини гол на мечу постигао је Кондогбија у 31. минуту. Фудбалери Роме славили су у римском дербију против Лација са 2:0.

Фудбал 09.11.2015 | 11:30

"Вучица" је повела голом Едина Џека у 10. минуту из пенала, који је био у неку руку сумњив, пошто се прекршај десио на ивици шеснаестерца. Још неколико прилика имали су домаћи играчи али се резултат до краја полувремена није мењао.

У другом делу, домаћи су почели још силније и налети су им се исплатили у 62. минуту када Жервињо поставља коначан резултат.

У екипи Лација Душан Баста одиграо је солидно цео меч, док је Филип Ђорђевић замењен мало пре другог поготка домаће екипе. Рома је и даље на другој позицији са 26 поена, само једним мањем од лидера Интера.

Ипак, римски дерби је протекао у сенци бојкота навијача оба тима. Наиме, симпатизери актера дербија нису хтели да присуствују мечу због полиције која је претила да заузме места по средини трибине.

Један од најинтересантнијих мечева био је онај између Фрозинонеа и Ђенове. Гости су били фаворити на папиру а већ на самом старту меча повели су поготком Леонарда Паволетија. Међутим, домаћи стижу до изједначења након пола сата игре, а поравнао је Леонардо Бланчард.

Екипа Ђенове нашла се у проблему након искључења Де Маја у 36. минуту. Одмах након тога домаћи преокрећу резултат поготком Модиба Дијакитеа. Бивши играч Црвене Звезде, Дарко Лазовић асистирао је Серђи Гаспеу у 75. минуту за коначан резултат. Одмах нако тога наш играч је замењен.

Тим Роберта Манћинија зна да игра на резултат (седма победа у шампионату са 1:0). По старом добром обичају, један гол је био довољан да се упишу нова три бода. Након поготка Кондгобије екипа из Милана је потпуно умртвила игру и на крају заслужено стигла до тријумфа.

Играло се веома грубо, чак на моменте и изван граница фер-плеја. Наш Адем Љајић је на терен ушао у 76. минуту. Србин је имао једну солиду прилику, али његов ударац са дистанце није погодио мету.

Актуелни шампион, Јувентус преокретом је стигао до победе на гостовању Емполију. Домаћи су повели у 19. минуту голом Макаронеа, али им то није било довољно. Манџукић и Евра су преокренули резултат већ у првом полувремену. Коначан резултат поставио је Пауло Дибала пет минута пре краја.

Екипа Палерма савладала је Кјево поготком Алберта Ђилардина у 71. минуту на асистенцију Синише Анђелковића словеначког репрезентативца. Иван Радовановић је одиграо цео меч у гостујућој екипи и зарадио жути картон.

Сасуоло је укњижио три бода против новог члана Серије А, Карпија. Гол Николе Сансонеа након пола сата игре био је довољан за тријумф домаћих.

Фудбалери Наполија савладали су Удинезе на домаћем терену са 1:0.

Први део игре портекао је без погодака и без шанси на обе стране. У другом делу игре Наполи је стигао до сва три бода поготком Гонзала Игуаина у 53. минуту.

Овим тријумфом домаћа екипа дошла је на треће место на табели.

Фјорентина је у последњем мечу овог кола Серије А савладала Сампдорију на гостовању.

"Виола" је до предности дошла већ у десетом минуту голом Јосипа Иличића са пенала. Коначан резултат поставио је Никола Калинић, голом у другом делу игре.

Љубичасти су тако остали на врху табеле, са истим бројем бодова (27) као и другопласирани Интер.