БЛ: Бајерн наставља да "меље" код куће!

Фудбалери Бајерна настављају са убедљивим победама на свом терену, у 12. колу Бундеслиге савладан је Штутгарт са 4:0.

Фудбал 07.11.2015 | 23:30

Борусија Менхенгладбах прекинула је низ од шест узастопних победа у шампионату Немачке, одигравши без голова са Инголштатом.

Победника, а ни голова није било ни на сусрету Хофенхајма и Ајнтрахта. Мајнц је са 2:0 савладао Волфсбург, а Келн је славио на гостовању у Кеверкузену са 2:1.

Бајерн се после ремија у Франкфурту вратио на победнички колосек новим убедљивим тријумфом. Колико су Баварци супериони код куће говори податак да су на последњих пет мечева постигли четири и више голова, а нису примили више од једног.

Редом су падали Волфсбург, Динамо, Борусија, Келн, Арсенал, а сада је ред дошао Штутгарт. Мрежу „Шваба“ начео је Робен већ у 11. минуту. Коста је у контранападу брзо прошао по десној страни, стигао до петерца, додао ка холандском играчу који лако постиже гол.

Шест минута касније предност је дуплирана, а стрелац је био асистент првог гола. Поново је напад ишао по десној страни, Милер је пребацио лопту на другу страну казненог простора, а Коста са ивице шеснаестерца из прве постиже погодак.

Милер је учествовао и у трећем голу, овога пута био је асистент Левандовском у 37. минуту. Убецио је лопту у петерац, а Пољак у лету погађа мрежу.

И четврти гол постигнут је у провм полувремену, пет минута пре одласка на одмор. Прво је голман Штутгарта одбранио ударац са дистанце Коман, затим му је после одбитка Левандовски додао лопту, Француз је центрирао, потом је главом пречку са два метра погодио Видал , али на правом месту нашао се Милер за убедљвих 4:0, што је био и коначан резултат.

Српски фудбалер Филип Костић одиграо је прво полувреме за поражен тим.

После веома лошег почетка сезоне и пет узастопних пораза, Борусија Менхенгладах успела је да се препороди, веже шест тријумфа и попне се у горњи део табеле, али је сад тај низ прекинут с обзиром да је тим из Гладбах одиграо без голова са Инголштатом, али је ипак успео да задржи шесту позиицју на табели.

Хофенхајм наставља са слабим партијама, пошто је одиграо без голова са Ајнтрахтом, што му је тек шести бод у сезони. Екипа из Франкфурта везала је други реми па сада има 14 бодова.

Келн је захваљујући двоструком стрелцу Мароху славио на гостовању Бајер Леверкузену, ком је ово други узастопни пораз. Српски фубдлаер илош Јојић играо је од 82. минута за "јарчеве".

Пету победу Мајнцу у сезони, овога пута на свом терену над Волфсбургом донели су Де Бласис и Мали.

Фудбалери Дармштата и Хамбургера одиграли су 1:1. Гости су повели голом Ласоге из Пенала у 29. минуту, а коначан резултат поставио је Хелер 47. Српски фудбалер Слободан Рајковић није улазио у игру за домаће.

Дармштат је на 13. позицији на табели са 14 бодова, а ХСВ има један више и на 11. је месту.