НБА: Роузов одговор, Бјелица и Јокић по 5п

У јеку гласина да ће напустити Чикаго Дерик Роуз одиграо је најбољи меч ове сезоне и са 29 поена водио је свој тим до победе над Оклахоком 104:98.

Кошарка 06.11.2015 | 11:40

Портланд је на крилима Лилардових 27 поена победио Мемфис 115:96.

Шарлот је славио у Даласу 108:94, уз 31 поен Џеферсона, а клубови са српским играчима претрпели су поразе идентичним резултатима (96:84) – Денвер од Јуте, а Минесота од Мајамија.

Никола Јокић вратио се на терен после лакше повреде леђа и дао је 5 поена (1-4 из игре, 3-4 пенали за 18 мин), уз 3 скока и по рампу и изгубљену лопту, док је Немања Бјелица имао 5 поена (1-3 за два, 1-4 за три за 24 мин), 7 скокова, 3 асистенције и изгубљену лопту.

Булси су на девет минута до краја водили са 10 поена разлике, али је Тандер на пет минута до краја изједначио резултат – Чикаго је испустио вођство, али Дерик Роуз није дозволио да испусти и утакмицу. Убацио је 10 поена у последња три и по минута, укључујући и два шута којима је меч одлучен.

“Знам да ће му ова утакмица много значити за самопоуздање“, рекао је тренер Фред Хојберг, а надовезао се Роуз:

“Мало смо се осрамотили у поразу од Шарлота (130:105) и били смо фрустрирани када смо гледали снимак, осећали смо да смо изневерили једни друге. По начину на који смо тренирали, видело се да ћемо поново изаћи на терен са такмичарскиим духом“.

Роуз је меч завршио са 29 поена (12-25 из игре), 5 скокова и 7 асистенција, Џими Батлер додао је 20 поена (8-20 из игре), а Пау Гасол имао је 11 поена (5-12 из игре) и 10 скокова. Никола Миротић играо је само 16 минута и за то време убацио је 2 поена (1-5 из игре).

Булси сада имају скор 4-2, победу више од Тандера уз исти број одиграних утакмица, а код гостију је најефикаснији био Кевин Дурент са 33 поена (13-29 из игре, 6ск. и 5аст). Расел Вестбрук уписао је 20 поена (8-20 из игре), 8 скокова и 10 асистенција, Ибака је додао 17, а Кантер 11 поена.

“Није проблем то што смо играли четири утакмице у пет дана, ми морамо да установимо шта је проблем, морамо да будемо бољи у одбрани“, самокритичан је Дурент.

Портланд је забележио трећу узастопну победу и сада има скор 4-2, а 14 од својих 27 поена (9-18 из игре, седам тројки) Лилард је дао у трећој деоници када је меч одлучен. На то је додао и 5 асистенција, а пратио га је Меколум са 20 поена (7-18 из игре), 4 скока и 5 асистенција. Ленард је уписао 14 поена, Амину 11 поена, 10 скокова и 5 асистенција, а 11 поена дао је и Креб.

Гризлиси су у серији од пет гостовања, а сада имају скор 3-3. Најефикаснији је био Кортни Ли са 18 поена (6-10 из игре), Марк Гасол имао је 15 поена (4-13 из игре), 5 скокова и 3 асистенције, а Зек Рендолф забележио је 16 поена и 10 скокова.

Мемфис сада путује у Јуту, док Блејзерси дочекују Денвер.

Гордон Хејвард мучио се на старту сезоне, али сада је погађао шутеве и са 20 поена (7-13 из игре) водио је Јуту до победе у Денверу.

“Добро је извући се из тога. Још нисам на нивоу на којем желим да будем, али ритам се враћа“, каже Хејвард, који је дао седам поена у последњем периоду.

Тревор Букер имао је 13 поена и 9 скокова, Алек Буркс додао је 12 поена и 8 асистенција, док је Руди Гобер уписао 8 поена (2-8 из игре) и 16 скокова у трећој победи Џеза, уз два пораза.

Нагетси имају обрнути скор 2-3, а најефикаснији код њих био је Данило Галинари са 18 поена (6-12 из игре, 5ск), Вил Бартон постигао је 12, а Ренди Фој 11 поена. Фарид је имао 10 поена и 9 скокова, Ловерњ није улазио у игру због проблема са леђима, а Папаниколау је одиграо минут на повратку у НБА лигу.

“У нашим поразима имали смо превише успона и падова, а то себи не смемо да дозволимо – да немамо брзину, да не играмо одбрану“, каже Галинари.

Двејн Вејд убацио је 25 поена (11-19 из игре), укључујући и шут са пола терена на крају првог полувремена, и био је најзаслужнији за победу Хита у Минесоти. Горан Драгић дао је 18 поена, Крис Бош додао је 16 поена (5-11 из игре) и 12 скокова, а Луол Денг уписао је 10 поена (4-12 из игре).

“Био је то добар тренутак – сада сам погледао на Инстаграму и видео реакцију тима – много момака је знало да улази и пре него што је лопта дошла до обруча. Кул тренутак“, описао је Вејд свој погодак са више од пола терена.

Код Вулвса, који сада имају скор 2-2, најефикаснији су били Шабаз Мухамед и Кевин Мартин са по 14 поена, Рики Рубио имао је 12 поена (2-6 из игре) и 5 асистенција, док је Дијенг додао 10 поена и 6 скокова. Таунс није имао своје вече – само 6 поена, уз шут из игре 3-13.

“Нисмо играли као тим, већ као гомила појединаца. Морамо нешто да научимо – знам да имамо много младих играча, али најважније су победе“, казао је Мухамед.

Играч вечери био је Ал Џеферсон, који је у другој узастопној победи Шарлота забележио 31 поен (15-18 из игре) и 9 скокова, а то је прва победа у Даласу од почетка постојања франшизе у сезони 2004/2005. и 11 узастопних пораза.

Хорнетси су меч преломили у трећем периоду, а расположен је био и Марвин Вилијамс са 17 поена (6-11 из игре) и 12 скокова. Џереми Лемб је убацио 16 поена, Кемба Вокер имао је 14 поена и 7 асистенција, а Коди Зелер додао је 11 поена.

За Мевериксе је Дерон Вилијамс имао 15 поена и 5 асистенција, а Новицки, Пачулија и Пауел додали су по 14 поена. Обе екипе сада имају скор 2-3.