ИТА: Медел јунак Милана, Џеко трагичар Рима!

Екипа Интера савладала је Рому минималним резултатом у последњем суботњем мечу 11. кола Серије А – 1:0 (1:0).

Фудбал 01.11.2015 | 10:40

'Неразури' су овим тријумфом, седмим у сезони, преузели чело табеле са 24 бода, управо од 'Вучице' која први пут ове сезоне није постигла погодак у Калчу.

Одлучујући моменат на Ђузепе Меаци одиграо се у 31. минуту, када је Стеван Јоветић одложио лопту до Гарија Медела, а Чилеанац ударцем по земљи са 25 метара погодио даљи угао гола Војчеха Шченсног.

Суботу на 'Чизми' обележили су дербији јер је претходно Јувентус у 93. минуту поразио градског ривала Торино, док се у недељу од 20.45 састају Лацио и Милан у Риму.

Екипа Роберта Манчинија успела је да упише три бода, али навијачи Интера сигурно неће памтити овај дерби по доброј игри свог тима, поготово јер је домаћи тим током већег дела утакмице био у подређеном положају.

Прву прилику на мечу имао је Марсело Брозовић у 17. минуту, али је Шченсни зауставио његов ударац.

Недуго затим одговорио је Маикон, али је правовременом парадом Самир Ханданович сачувао своју мрежу, да би Един Џеко у наставку акције промашио немогуће.

Питање је како би се дуел завршио да је босанскохерцеговачки репрезентативац брже реаговао, пошто је први стигао до лопте на пет метара од гола, али је Данило Д'Амброзио у последњи час успео да уклица и скрене лопту поред стативе у корнер.

Казна за промашај Џека стигла је само осам минута касније, Стеван Јоветић одложио је лопту до Гарија Медела, а Чилеанац је повукао и са 25 метара је сместио у даљи угао гола гостију из Рима.

То је био коначан резултат првих 45 минута, а после петнаестак минута нешто 'спорије' игре у наставку уследио је велики притисак Роме. Међутим, Мухамед Салах, Костас Манолас и Џеко никако нису могли да пошаљу лопту иза словеначког голмана, а посебно је била импресивна његова интервенција у 62. минуту.

Најпре је зауставио покушај Египћанина да га матира кроз ноге, затим је рефлексно зауставио неспретну реакцију свог штопера, а у наставку акције и још један покушај Салаха.

Није 'Вучица' одустајала од притиска, претили су гости из свих позиција, прекида, контра напада, шутева из даљине, али је Ханданович био несавладив. За Рому је све постало још теже у 73. минуту, када је Миралем Пјанић играо руком и зарадио други жути картон, пошто је претходно опоменут због приговора у првом делу меча.

Српски репрезентативац Адем Љајић одиграо је цео меч за домаће.