ЕЛ: Силна Уникаха, Бајерн срушио и Стразбур!

У оквиру трећег кола Евролиге кошаркаши Унихаке победили Дарушафаку и отишли на 3-0, док је Бајерн из Минхена, у Звездиној групи, савладао неугодни Стразбур.

Кошарка 30.10.2015 | 22:15

Ново занимљиво вече у Евролиги!

Кошаркаши Уникахе су савладали на свом терену турску Дарушафаку резултатом 81:69, док је Бајерн у Минхену био бољи од Стразбура 76:61.

Бајерн је на крилима расположеног Нихада Ђедовића, који је и погађао и асистирао, успео већ на почетку да направи већу предност против Стразбура, али су се преко Кембела и Голубовића гости из Француске вратили у меч. Тимови су у готово свим категоријама били изједначени, сем у изгубљеним лоптама, где су Стразбурови играчи били много лошији, а за полувреме је виђено само 60 поена.

Минхенски тим је сјајно отворио друго полувреме, па је за 120 секунди везао 11 поена, преко Савановића, Ђедовића и Брајанта, а онда и мирно привео утакмицу крају и победио 15 разлике.

Најефикаснији је био Нихад Ђедовић са 22 поена, а Душко Савановић је додао 18 и 7 скокова, али и 4 украдене лопте. Василије Мицић није улазио у игру. Код Стразбура је доминирао Владимир Голубовић са 22 поена, док је Бебоа потпуно подбацио и убацио само 3 поена.

Права борба је виђена на мечу Уникахе и Дарушафаке, а Уникаха је покушала средином друге четвртине да се одлепи од екипе из Турске, када је Стефан Марковић асистирао у четири узастопна напада у својој екипи, али се клуб из Истанбула враћао тројкама. Уникаха је на полувреме отишла са највећом предношћу до тада, са плус седам, и то после помало комичне ситуације.

Дарушафака је имала последњи напад, међутим Харангоди је промашио шут за три, а лопта је завршила у ауту. Међутим, гостујући играчи су се збунили и помислили да је то крај, па је “из офсајда” поентирао Данијел Диаз.

У наставку је Семих Ерден држао Дарушафаку у игри, како поенима тако и својим блокадама, али је Уникаха једноставно контролисала утакмицу у свим сегментима. Стефан Марковић је повлачио кључне конце, а слушали су га Васкез и Кузминскас.

Тим из Малаге је на крају победио 81:69, а најефикаснији је био Едвин Џексон са 18 поена, док су српски играчи Немања Недовић и Стефан Марковић били солидни. Недовић је уписао пет поена, док је Стефан Марковић имао само два, али и девет асистенција.

У екипи Дарушафаке истакао се Семих Ерден са 17 поена и 9 скокова.

Група А:

Бајерн – Стразбур 76:61
Химки – Црвена звезда 91:53
Фенербахче – Реал Мадрид 77:66

ТАБЕЛА: Химки 2-1, Бајерн 2-1, Фенербахче 2-1, Реал Мадрид 1-2, Стразбур 1-2,Црвена звезда 1-2.

Група Б:

Армани – Олимпијакос (у току)
Лимож - Лаборал Куча 71:107
Анадолу Ефес – Цедевита 75:81

ТАБЕЛА: Лаборал Куча 2-1, Анадолу Ефес 2-1,Олимпијакос 1-1, Армани 1-1, Лимож 1-2, Цедевита 1-2.

Група Ц:

Зелена Гора – Локомотива Кубањ (у току)
Барселона – Панатинаикос 77:52
Каршијака – Жалгирис 66:68

ТАБЕЛА: Локомотива Кубањ 2-0, Барселона 2-1, Жалгирис 2-1, Панатинаикос 2-1, Каршијака 1-2, Зелена Гора 0-2.

Група Д:

Уникаха – Дарушафака 81:69
ЦСКА – Брозе Баскет 83:77
Макаби – Динамо Сасари 79:63

ТАБЕЛА: ЦСКА 3-0, Уникаха 3-0, Дарушафака 1-2, Брозе 1-2, Макаби 1-2, Динамо Сасари 0-3.