БЛ: Двије Борусије сјајне против Аугзбурга и Шалкеа!

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су Аугсбург код куће са убедљивих 5:1, а фудбалери Борусије Менхенгладбах савладали су Шалке резултатом 3:1 у последњем мечу десетог кола Бундеслиге.

Фудбал 25.10.2015 | 20:15

Екипа Дортмунда је тако поново смањила предност неприкосновеног Бајерна на седам бодова.

У дуелу са Аугсбургом није било дилеме, пошто је Дормунд од почетка до краја у потпуности надиграо свог ривала.

Блистали су Обамејанг и Ројс који су постигли свих пет голова. Обамејанг је начео мрежу у 18. минуту, да би Ројс до полувремена постигао два гола, у 21. и 33. минуту.

У самом финишу Обамејанг је оверио тријумф головима у 85. и 91. минуту, а једини стрелац за госте био је Бобадиља у 49. минуту.

У изједначеном мечу домаћи су имали више прилика и били опаснији, па су на крају сасвим заслужено пети узастопни тријумф.

После пет пораза на старту, Борусија је везала исто толико победа и попела се седмо место на табели са 15 бодова, док је Шалке остао трећепласирани са четири бода више.

Менхенгладбах је повео у 32. минуту када је Штиндл промашио пенал, али је ухватио одбитак и послао га у мрежу.

Гости су успели да изједначе аутоголом Кристенсена у финишу полувремена, да би средином другог дела игре Рафаел повисио на 2:1. Коначан резултат поставио Корб шест минута пре краја сусрета.