ЕЛ: Бајерн изненадио Химки, "српски ПАО" до првог тријумфа!

Кошаркаши Ефеса победили су Армани са 89:73 у првом евролигашком мечу 2. кола, док је Уникаха била боља од Макаби Тел Авива 82:93. Бајерн је направио изненађење поведивши Химки са 69:60 док је Панатинаикос савладао Каршијаку са 85:73.

Кошарка 23.10.2015 | 10:20

Било је неколико преокрета на утакмици, Ефес је испустио +8 из друге деонице, а Армани је последњи пут вођство имао у трећој при 53:56. Турски тим је тројком изједначио, а затим почео серију и није се заустављао до самог краја.

Највеће заслуге за победу имају Диблер (17 поена), Ертел (13 поена и осам асистенција), док је у тиму Арманија одличан био Милан Мачван са 18 поена и девет скокова. Ђентиле је био најефикаснији са 22 поена, а Чарлс Џенкинс је додао осам поена.

Тим Душана Ивковића има максималан учинак после два кола, Армани је у претходном колу савладао Лаборал.

Кошаркаши Цедевите поражени су на свом терену од Лиможа са 80:84.
Гости су боље отворили меч и већ после првог полувремена имали су двоцифрену предност (12 поена). Загрепчани су се пробудили у другом делу утакмице, али је то било недовољно за преокрет.

Бивши играч Партизана, Лео Вестерман допринео је победи своје екипе са 15 поена и био најбољи у својим редовима. Најефикаснији на мечу био је Миро Билан (19 поена и девет скокова) али је то било недовољно за тријумф. Цедевити је ово други пораз, док је екипа Лиможа забележила први тријумф, након пораза од Ефеса у првом колу.

Уникаха, наших Стефана Марковића и Немање Недовића, стигла је до друге победе и то на гостовању Макаби Тел Авиву (82:93). Након резултатске клацкалице у првом делу игре (47:47), гости су били концетрисанији у наставку и решили меч у своју корист.

Недовић и Марковић су имали запажену ролу на овом мечу постигавши 13, односно осам поена. Најефикаснији на мечу био је играч Уникахе Кузминскас (23 поена) док су се у редовима израелског шампиона истакли Тејлор Рочести (18) и Тревор Мбакве (17).

Бајерн Минхен, на свом терену, забележио је први тријумф против Химкија 69:60. После победе над Реалом у првом колу, гости нису имали снаге за нови тријумф. Немачки тим контролисао је резултат током меча изузев малог пада у трећој четвртини.

Нихад Ђедовић је био најрасположенији код домаћих са 16 поена и осам скокова, Душко Савановић постигао је два, док Василије Мицић није улазио у игру. Алексеј Швед и Агустин Џејмс били су најбољи у Химкију постигавши 16, односно 15 поена.

Панатинаикос је забележио прву победу. "Зелени" су били бољи од Каршијаке са 85:73. Тим Александра Ђорђевића направио је већ у првој четвртини осетну разлику (30:15) коју је одржавао до краја меча.

Џејмс Гист био је најефикаснији у редовима домаћих са 27 поена и шест скокова. Мирослав Радуљица, Огњен Кузмић и Александар Павловић имали су индентичан учинак од по осам поена, а у редовима гостију Кени Габријел забележио је 17.

21.00 Барселона - Зелена Гора

Табела: Панатинаикос 1-1, Локомотива, Каршијака, Жалгирис 1-0, Зелена Гора, Барселона 0-1