НБА: Бјелица први скакач Вулвса, Боби без шансе у дебаклу Спарса!

Немања Бјелица полако улази у НБА ритам - у поразу Минесоте од Милвокија са 106:88, био је међу играчима са највећом минутажом.

Кошарка 21.10.2015 | 14:40

После Диенга, Мартина и Мухамада (18 поена), Бјелица је највише времена провео на паркету (23 и по минута), што је искористио за осам поена (3-7 из игре), а био је најбољи скакач екипе са седам ухваћених лопти.

Бобан Марјановић је био међу шесторицом играча који нису добили шансу у дебаклу Сан Антонија од Финикса са 104:84, што је био четврти пораз Спарса у петој предсезонској утакмици. Чак 24 поена из контре примио је тим Грега Поповића наспрам шест постигнутих, Морис је био најефикаснији у Сансима са 17 поена, Ленард је предводио Сан Антонио са 14.

Расел Вестбрук је доминирао у победи Оклахоме над Јутом са трипл-дабл учинком (21 поен, по 10 скокова и асистенција), у сличном ритму је био и Кевин Дурант са 29 поена, док је Голден Стејт без Стефа Карија био декласиран од Клиперса - Грифин је био лидер са 29 поена. За победу Чикага над Индијаном побринули су се Брукс (22 поена) и Миротић (15 поена).