Амел Тука најбољи атлетичар Балкана!

Најбољи босанскохерцеговачки атлетичар Амел Тука понио је титулу најбољег на Балкану у 2015. години према избору Асоцијације балканских федерација (АБАФ).

Остали спортови 21.10.2015 | 13:40

Члан Атлетског клуба Зеница ће престижно признање примити 18. новембра на гала вечери АБАФ-а за бриљантне резултате које је остварио ове године.

Најприје је освојио титулу дворанског шампиона Балкана у Истанбулу, гдје је први пут у каријери наступио у дворани. Оборио је и рекорд Балкана, који је прије Туке држао хрватски алетичар Лучијано Шушањ.

Такође, Тука је славио у Монаку на митингу Дијамантске лиге с временом 1:42,51, што је најбољи резултат на свијету ове године, да би се након успјеха у Кнежевини, окитио бронзаном медаљом на Свјетском првенству у Пекингу.

На крају је у генералном пласману Златне лиге у атлетици освојио трећу позицију.