ПЛ: ''Нула'' Клопа, Манчестери убједљиви, славио и Челси!

Фудбалери Тотенхема и Ливерпула играли су без голова у првом мечу деветог кола, на дебију Јиргена Клопа у Премијер лиги. Манчестерски ривали били су убедљиви у деветом колу Премијер лиге – Јунајтед је славио у Евертону 3:0 (2:0), док је Сити код куће поразио Борнмут – 5:1 (4:1).

Фудбал 17.10.2015 | 20:00

Немачки стручњак је први пут предводио "редсе" са клупе, а одличан меч на Вајт Харт Лејну обележили су голмани две екипе.

Иго Лорис и Симон Мињоле су фантастичним одбранама спречили поготке Дивока Оригија, Адама Лалане, Филипа Кутиња и Лукаса Леиве с једне, те Харија Кејна, Клинтона Нђијеа и Јана Вертонгена с друге стране.

Екипе тако другим узастопним ремијима остају у средини табеле, Тотенхем је седми са 14 бодова, а Ливерпул две позиције ниже са бодом мање.

Спурси у следећем колу гостују Борнмуту, док ће Клоп премијеру на Енфилду имати против Саутемптона.

Екипе из Манчестера остале су на врху - Сити је демолирао Борнмут са 5:1, док је Јунајтед срушио Евертон у гостима са 3:0. Челси је коначно обрадовао навијаче и победио Астон Вилу са 2:0, а наш Душан Тадић био је асистент у ремију 2:2 између Саутемптона и Лестера.

Тотенхем је био опаснија екипа у првом полувремену, иако је у десетом минуту прва запретила екипа гостију. Дивок Ориги је главом шутирао и погодио пречку, што је изазвало и прву Клопову карактеристичну реакцију.

Адам Лалана у 14. и Хари Кејн у 37. минуту имали су сјајне шансе да донесу предност свом тиму, али на голу Ливерпула био је расположени Мињоле који је све бранио, па се на паузу отишло резултатом 0:0.

Други део игре почео је шансом Кајла Волкера у 56. минуту, али још једном се испречио голман гостију. Истакао се и Уго Лорис, голман лондонског тима, који је сјајно регаовао при шуту Оригија. Кејн је такође имао шансу да пет минута до краја донесе Тотенхему три бода, међутим, још једном је бриљирао Мињоле.

Последњу велику прилику на мечу имали су гостујући играчи. Емре Џан је сјајно шутирао са 16 метара и лопта је отишла мало поред десне стативе.

Челси је после два посртања успео да се врати на победнички пут и савлада Астон Вилу. За радост на Стамфорд бриџу побринуо се Дијего Кошта водећим поготком и Хатон аутоголом.

Бранислав Ивановић због повреде није био у протоколу, док је Немања Матић одиграо друго полувреме за "плавце".

Премијер лигом владају ове јесени тимови из Манчестера. Сити се учврстио на врху пошто није имао милости према Борнмуту, а мрежу новајлије тресли су нападачи.

Голеаду је започео троструки стрелац Рахим Стерлинг, док су два поготка дело Вилфреда Бонија. Александар Коларов није играо за "грађане" због повреде.

Друго место држи Јунајтед који је однео цео плен са врућег гостовања Евертону. Морган Шнајдерлин је уписао првенац у дресу "црвених ђавола" у 18. минуту, недуго затим је Андер Ерера удвостручио предност, а коначних 3:0 поставио је Вејн Руни.

Наш репрезентативац Душан Тадић се асистенцијом из корнера побринуо за водећи гол Саутемптона који је испустио 2:0 и Лестер је однео бод.