БЛ: Милер носи Бајерн, шест голова у Волфсбургу!

Фудбалери минхенског Бајерна победили су Вердер у Бремену са 1:0 у једној од суботњих поподневних утакмица у оквиру деветог кола Бундеслиге.

Фудбал 17.10.2015 | 19:20

Једини гол за шампиона Немачке постигао је Томас Милер у 23. минуту, на асистенцију Тијага Алкантаре пред 42.000 гледалаца.

Милер је сјајно тик испред голмана домаћег тима примио лопту коју му је Алкантара послао са ивице казненог простора и рутински је послао у мрежу поред голмана.

Бајерн је тако дошао до девете победе заредом од почетка сезоне и задржао максимални скор, који га држи на челу табеле са 27 бодова, седам више од Борусије из Дортмунда.

Најзанимљивију утакмицу одиграли су Волфсбург и Хофенхајм у којој је тим из града Фолксвагена славио са 4:2. На домаћем терену шлавио је и Шалке са 2:1 против Херте, док је Дармштат био бољи од Аугсбурга био бољи са 2:0. Без голова играли су Хамбург и Бајер.

Волфсбург је против Хофенхајма после седам минута водио са 2:0, али су гости успели да се врате у меч, пре него што је Макс Крусе ступио на сцену и постигао два гола којима је решена утакмица, а тако уједно комплетирао хет-трик. Крусе је довео Волфсбург у вођство у првом минуту, на асистенцију Јулијана Дракслера, а на 2:0 повисио је Бас Дошт.

Преокрет Хофенхајма наговестио је Џереми Тољан у 29. минуту, да би Џонатан Шмит изједначио у 54. Међутим, славље гостију није много потрајало, пошто је осам минута касније Крусе вратио предност Волфсбургу, а у 83. минуту је поставио коначан резултат – 4:2.

Волфсбург се тако попео на четврто место табеле Бундеслиге и сада има 15 бодова, док је Хофенхајм остао на 15. позицији са шест бодова.

Шалке је против Херте славио тек после гола у надокнади времена, иако је од 17. минута и искључења Ведада Ибишевића имао играча више. Репрезентативац Босне и Херцеговине је зарадио црвени картон после веома оштрог старта на једном од играча тима из Гелзенкирхена.

Домаћи тим је повео десет минута касније преко Бенедикта Хеведеса, Саломон Калу је изједначио 73, да би Шалке спасао Макс Мајер у другом минуту надокнаде.

Шалке је тако задржао треће место на табели, са 19 бодова, док је Херта пала на пето место са пет бодова мање, колико имају и Келн, Инголштат и Бајер.

Дармштат, који је по многима најпријатније изненађење сезоне, против Аугсбурга је дошао до треће победе головима Сандра Вагнера и Петера Нимајера у седмом, односно 29. минуту. Слободан Рајковић остао је на клупи победничког тима.

Гости су тако сада девети у првенству са 13 бодова, док је Аугсбург остао у опасној зони са само пет бодова.

Последњи меч дана од 18.30 играју Ајнтрахт и Борусија из Менхенгладбаха у Франкфурту.