Јокићев Денвер срушио шампиона, Мирза одличан против Хјустона!

Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је пет поена и имао четири скока у победи Денвер Нагетса против актуелном шампиона Голден Стејта. Капитен Босне и Херцеговине одиграо добар меч против Хјустона.

Кошарка 14.10.2015 | 14:20

Кошаркаши Хјустона савладали су Финикс Сансе 135:129 у припремном мечу.

У дресу Санса Мирза Телетовић одиграо је одличан меч, који је завршио са 19 поена и 12 скокова.

Ворен са 21 и Букер са 20 поена били најбољи стријелци у пораженом тиму.

Денвер је у савладао Вориорсе у гостима резултатом 114:103, а Јокић је за 12 минута имао 2-3 та два поена, 1-2 са линије пенала, али и три изгубљене лопте.

Најбољи у победничкој екипи био је Кенед Фарид са 22 поена и 12 скокова, док је у редовима Нагетса још неколико играча имало запажен учинак.

Бивши кошаркаш Партизана Жофре Ловерњ убацио је 16 поена, колико је имао и Мудиај (уз 9 скокова), Данило Галинари је додао 14, један више Чендлера.

Најбољи играч Голден Стејта Стеф Кари меч је завршио са 14 поена и 7 асистенција, а најефикаснији био је Леандро Барбоса са два поена више.

Коби Брајант напустио је меч са Сакраменто Кингсима како би посетио бившег саиграча и пријатеља Ламара Одома, који се борио за живот после предозирања. Брајант је за 17 минута постигао 10 поена, а Кингси су на крају славили са 107:100.

У утакмици у којој је виђено чак 30 поена у продужетку (18:12), Хјустон Рокитси победили су Финикс Сансе резултатом 135:129. Џонс и Бруер носили су ’Ракете’ до тријумфа, а најбољи у редовима Санса био је играч из Босне и Херцеговине Мирза Телетовић са дабл-дабл учинком – 19 поена и 12 ухваћених лопти.

Расел Вестбрук био је најефикаснији са 19 поена у победи Оклахоме над Даласом (100:88), а Кевин Дурент је стао на 10 поена за нешто мање од 20 минута.

Без највећих звезда Кливленд Кавалирси остварили су и четврти пораз у предсезони, овога пута од њих су били бољи кошаркаши Милвоки Бакса са 110:101. Леброн Џејмс је болестан, а у тиму није било Кевина Лава, Тимофеја Мозгова и Џеј-Ар Смита, а то су искористили Вон и Монро да са по 19 поена донесу победу Баксима.

Код Кавалирса Мо Вилијамс је био најбољи са 18 поена и 8 скокова.

У ноћи између уторка и среде победе су још остварили Индијана Пејсерси и Орландо Меџик.