Дебакл Срба од Хрвата, слиједи "вјечити" дерби!

Сва четири српска клуба доживала су поразе у четвртом колу регионалне Триглав лиге, од чега три од тимова из Хрватске.

Остали спортови 12.10.2015 | 15:40

Шампион Партизан био је немоћан против Приморја које је славило 15:3, док је Младост савладала Црвену звезду 8:3.

Југ је разбио Раднички 16:5 у Крагујевцу, док је Војводина поражена од херцегновског Јадрана 8:5 у свом базену.

Партизан је доживео први, Звезда други пораз, док су Раднички и Војводина и даље без иједног бода. У следећем колу на програму је "вечити" дерби на Бањици, 30. октобра.

Партизан је разбијен на Кантриди, где је примио само гол мање него највећи ривал Звезда. Тикас, Суботић и Вицо су тресли мрежу Проморја, за које су по три гола дали Бурић и Бошковић.

Звезда је у Загребу пала у другом полувремену, а стрелци су били Јанковић, Репановић и Танкосић. Младост је предводио тандем Букић-Башић са по два гола.

Крагујевчани су потпљени већ у првом периоду, на полувремену су били на корак од дебакла (8:1), али су у наставку спасли част. Јоксомовић је дао два гола за Раднички, док су Пероне и Бенић носили Југ.

Војводина је водила против Јадрана уочи последњег периода, захваљујући одличној првој четвртини (3:1), али није успела да издржи. Пиман и Ћатовић су са по два гола предводили Новосађане, а Попадић и Москов са истим учинком тим из Херцег Новог.