Пекинг: Троицки избацио Раонића!

Српски тенисер Виктор Троицки савладао је деветог тенисера Милоша Раонића са 6:4, 6:4 у првом колу турнира из Серије 500 у Пекингу.

Тенис 05.10.2015 | 17:20

У другом колу Виктора чека бољи из меча Јен-Хсун Лу - Адријан Манарино.

Тријумф над Раонићем биће изузетно значајан за Троицког, пошто је од Вимблдона био у паду форме, а у Куала Лумпуру изгубио је од 107. тенисера света Радуа Албота. .

Ипак, сада је Троицки одиграо изванредно, бекхенд га је служио нарочито добро, а у целом мечу направио је само четири неизнуђене грешке, уз 23 директна поена

Виктор је у раној фази меча спасао две брејк лопте, а у осталим гемовима на свој сервис није ривалу дао ни шансу, чак је имао и више асова (8-4).

У оба сета Троицки је кључне брејкове направио у деветом гему, а меч је завршио за један час и 16 минута игре.

То је седам Викторова победа у каријери над Топ 10 играчем, а трећа ове године, после два тријумфа над Марином Чилићем (Штутгарт и Квинс). Претходно је био бољи од Ферера (2014), Цонге (2009), Родика (2008) и Ђоковића (2007).

У осталим мечевима највеће изненађење јесте елиминација Жо-Вилфреда Цонге – Француз је током меча тражио лекарски тајм аут због вртоглавице, али после меча рекао је да то није узрок његовог пораза од Андреаса Хајдер-Маурера са 7:6 (7-4), 6:2.

Потенцијалног ривала у другој рунди добио је Новак Ђоковић, биће то 25-годишњи Же Жанг, који је изненадио Дениса Истомина са 6:3, 1:6, 6:3. Остали фаворити остварили су сигурне победе.