ФРА: ПСЖ са ''креча'' срушио Марсеј

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Олимпик Марсеј у великом француском дербију, у оквиру деветог кола Лиге 1.

Фудбал 05.10.2015 | 14:20

Иако је Марсеј први повео, Парижани су успели да до полувремена преокрену и тада већ поставе коначан резултат – 2:1.

ПСЖ је остварио и седми тријумф у првенству и држи чело табеле са 23 бода, пет више од другопласираног Анжера, док је Марсеј наставио катастрофалну сезону и тренутно је три места изнад зоне испадања.

На ’Парку принчева’ виђен је отворен фудбал, а гости су на изненађење присутних навијача први стигли до гола. После пола сата игре вођство Марсеја погодио Мишу Батшуаи, који је одлично реаговао на центаршут Бараде са леве стране.

Међутим, како се полувреме приближавало, тако је притисак ’Светаца’ јачао, да би у самом финишу тог дела игре комплетирали преокрет. Најбољи играч Пари Сен Жермена Златан Ибрахимовић је у три минута реализовао два пенала и донео 2:1.

Испоставило се да је то и коначан резултат, а играчи Лорана Блана наставили су сигурним корацима ка четвртој узастопној титулу у француској Лиги 1.

Млади српски репрезентативац Милан Гајић одиграо је свих 90 минута у голеади и поразу свог Бордоа од Лоријена, а тај сусрет обележили су црвени картони на обе стране (3:2).

Монако није успео да савлада Рен код куће, док је Каен продубио кризу Сент Етјена поготком Делора у 62. минуту – 1:0.