ПЛ БиХ: Жељо је газда Сарајева!

Иако су фаворити на папиру у 106. градском дербију били фудбалери Сарајева, побједа је припала Жељезничару голом Тијага у 25. минуту сусрета на "Грбавици" у оквиру 11. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Фудбал 05.10.2015 | 08:20

По свему приказаном у недјељу поподне, Жељо је заслужио побједу, прву послије четири године!

Показао је плави тим да су ријечи Едиса Мулалића, који је први пут водио екипу послије отказа Влади Чапљићу, да клуб са Грбавице "није велик, већ голем".

Срцем су се издигли играчи Жеље изнад свих проблема и стигли до важног тријумфа којим су се укључили у трку за водећим екипама шампионата БиХ.

Гол одлуке постигао је Тијаго у 25. минуту, а то што се његово име нашло на семафору "Грбавице" може једино да захвали Јовану Благојевићу, чији га је пројектил погодио, лопта је промијенила смјер и преварила голмана бордо тима Матеја Делача.

Делач је упркос поразу изабраника Миодрага Јешића, био један од бољих у свом тиму, у неколико наврата је одбранио чисте "зицере" и онемогућио Жељи да оствари и много убједљивију побједу.

Посебно је импресивна била одбрана Делача из 51. минута кад је шутирао Зоран Кокот, којем је хрватски чувар мреже и члан Челсија парадом спријечио погодак.

Осим тога, дерби ће памтити и по разбијеној и крвавој глави, али упркос свим његовим напорима Сарајево је остало кратких рукава, што је по игри и заслужило.

Ово је била 124. званична међусобна утакмица, 106. првенствена, а ако гледамо само шампионат БиХ, то је био 43. сусрет два градска ривала.

Једна од основних карактеристика свих ових утакмица, посебно у посљедње вријеме, је велики број неријешених резултата. Примјера ради, од посљедњих једанаест дуела у првенсвтима, чак седам је окончано неријешеним резултатом, и то најчешће оним најнепопуларнијим без голова.

Овим тријумфом плави су се поравнали са градским ривалом и сада обје екипе у међусобним дуелима имају по 39 побједа.

Жељо се такође реванширао Сарајеву за пораз у јесен прошле године на "Грбавици", а овог прољећа меч на "Кошеву" окончан је с такође непопуларних 0:0.

У другој недјељној утакмици Славија и Широки Бријег у Источном Сарајеву су одиграли без голова 0:0.