ИТА: Прва побједа Карпија, реми у дербију Вероне!

Фудбалери Каприја остварили су прву победу у Серији А, док је дерби града Вероне завршен без победника.

Фудбал 04.10.2015 | 10:40

Кјево и Верона ремизрали су у суботу 1:1 (0:0) у градском дербију и утакмици 7. кола италијанске Серије А.

Верону су четири минута делила до прве победе ове сезоне, али је највећи ривал задао болан ударац голом Лукаса Кастра.

Екипа Андрее Мандролинија је претходно повела преко Ероса Писана, али није имала снаге да сачува вођство. За Верону, која остаје на месту за испадање, до 80. минута играо је српски интернационалац Бошко Јанковић.

Фудбалери Карпија победили су на свом терену Торино са 2:1 и тако остварили прву првенствену победу.

Карпи је повео у 55. минуту аутоголом Данијелеа Паделија, а вођство је дуплирао Рајдер Матос у 73. минуту. Коначан резултат поставио је Макси Лопес из једанаестрца у 75. минуту.

Карпи је остварио прву победу у сезони и заузима 16. место са пет бодова, а Торино, који је претрпео други пораз у последње три утакмице, заузима треће место са 13 бодова.