ШПА: Пораз Барсе од Севиље, Еибар не стаје!

Фудбалери Еибара и Малаге остварили су победе у последњим суботњим утакмицама седмог кола шпанске Примере. Фудбалери Барселоне наставили су са веома лошом формом поразом од Севиље са 2:1, у мечу седмог кола шпанске Примере.

Фудбал 04.10.2015 | 09:20

Десетковани шампион Шпаније још једном је показао све слабости и наставио са неуспесима у важним утакмицама од почетка сезоне.

Каталонци су били бољи на ’Рамос Санчес Писхуану’, али су кажњени брзим головима Крон-Делија и Иборе у првој фази другог полувремена.

Севиља је и поред лоше утакмице против Јувентуса наставила да напредује на табели и после друге узастопне победе десета је са осам бодова. С друге стране, играчи Луиса Енрикеа пропустили су прилику да се врате на врх табеле – остали су трећи и први пут су два пута поражени у првих седам мечева још од сезоне 2002/2003.

Као што је то и обичај, Барселонини противници боље су отворили меч – у 11. минуту Браво је одбранио ударац Гамеира, да би који минут касније и Андреоли био непрецизан. Од тог тренутка ’Блауграна’ је проиграла, Луис Суарес није погодио из казненог, да би у 24. минуту била виђена најбоља шанса. Нејмар је погодио стативу из слободњака, лопта се одбила од леђа голмана и ишла по гол линији, али Пикеу није пало на памет да уклиза и убаци је у мрежу.

После нешто мирнијег дела меча Уругвајац је поново био најближи вођству када је у 38. минуту погодио пречку и на одмор се отишло резултатом 0:0.

Поново је уводни део игре припао Андалужанима, али овога пута нису промашили. Севиљу је у вођство довео Крон-Дели у 52. минуту када је лагано реализовао одличан продор Гамеира по десној страни и савршену повратну лопту.

Шест минута касније изабраници Унаја Емерија нокаутирали су противника другим голом, а стрелац је био Ибора поред индолентног Пикеа, поред којег је прошао центаршут.

Овај примљени гол значио је и почетак велике офанзиве Барселоне – Нејмара је у два наврата заустављао феноменални Серхио Рико, пре него што је у 74. минуту шампион добио сумњиви пенал. Ракитић је шутирао, лопта је погодила Тремолинаса на ивици казненог и судија је показао на белу тачку. Иако је претходни пут промашио, Бразилац се одлучио да шутира и некако погодио доњи леви угао.

Могла је Барселона до изједначења пет минута касиње, али Сандро Рамирес поново промашује зицер. Исти играч пропустио је последњу прилику за госте и Севиља је остварила велики тријумф.

Еибар је наставио са изненађујуће добрим резултатима на старту сезоне победом против Лас Палмаса у гостима са 2:0 и сада има 12 бодова на шестом месту на табели.

Госте су до треће победе у сезони довели Берхон у седмом и Бастон у 62. минуту утакмице. Екипа Лас Палмаса остала је на пет бодова и 16. је на табели.

Малага је у дуелу са Сосиједадом стигла до првог гола али и прве победе у сезони. У првих шест утакмица Малага није постигла ниједан гол, а црну серију прекинуо је Чарлс головима у четвртом и седмом минуту. У 14. смањио је Агирече, а гости нису успели да искористе ни црвени картон Тисонеа у 71. минуту.

Због тога су кажњени у самом финишу, пошто је Чарлс у 89. минуту поставио коначан резултат и заокружио сјајно издање хет-триком.