ПЛ: Челси тоне, ''убили'' га Свеци, Агуеро ушао у историју!

Нападач Манчестер Ситија Серхио Кун Агуеро ушао је у историју Премијер лиге као играч који је за најкраће време постигао пет голова. Фудбалери Манчестер ситија декласирали су Њукасл са 6:1, иако су гости водили све до 45. минута голом Александра Митровића. Фудбалери Саутемптона победили су Челси у гостима после преокрета са 3:1, у дуелу 8. кола Премијер лиге.

Фудбал 04.10.2015 | 00:00

Агуеро је пет пута затресао мрежу Њукасла у мечу осмог кола Премијер лиге, а то му је успело за само 20 минута ефективне игре.

Иако су ’Свраке’ повеле првенцем Александра Митровића, аргентински нападач изједначио је у 42. минуту првог полувремена. Нерешеним резултатом отишло се на одмор, да би по повратку на терен почела канонада ’Грађана’.

Агуеро је погодио у 49, па у 50. минуту, да би три минута касније мрежу Крула затресао и Кевин Де Брујне. Нападач Ситија јамб је комплетирао у 60. и 62. минуту чиме се златним словима уписао у историју Премијер лиге.

Српски нападач постигао је у 18. минуту свој првенац у Премијер лиги, али у наставку меча Серихио Агуеро је са пет голова разбио гостујући тим.

Одлучујући је био гол Аргентинца у 42. минуту, у самом финишу првог дела, којим је Сити изједначио. У наставку је бивши нападач Атлетика ушао у серију, био је стрелац у 49, 50, 60. и 62. минуту, а стрелац шестог гола био је Кевин Де Брујне. Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је цео меч.

Овом победом Сити се вратио на чело табели са 18 бодова, два више и утакмицом више од Манчестер јунајтеда.

Са сјајним издањима наставио је Лестер, који је савладао Норич у гостима са 2:1 и дели треће место на табели са Кристал Паласом са 15 бодова. Ранијери је оставио Мареза на клупи и шокирао све, али су Варди и Шлуп донели победу гостима. Једини стрелац за домаћина био је Мбокани.

Славен Билић је са Вест Хемом извукао реми против Сандерленда иако је у 22. минуту губио са 2:0. Џенкинсон и Паје донели су бод гостима из Лондона у наставку меча.

Ремијем је завршен и дуел Борнмут – Вотфорд, било је 1:1, а Стоук је славио против Астон Виле у Бирмингему са 1:0.

Фудбалери Кристал Паласа савладали су Вест Бромвич Албион 2:0, у првом мечу осмог кола Премијер лиге Енглеске.

Домаћин је доминантну представу решио у последњих 20-ак минута погоцима Јаника Боласија и Јохана Кабаја.

Палас је "бункер" гостију из Бирмингема коначно пробио у 68. минуту када је Кабај сјајно пронашао Боласија за гол главом, да би Француз потврдио тријумф минут пре краја голом из пенала.

Палас се четвртом победом у последњих шест кола изједначио са Манчестер Ситијем на деоби другог места са по 15 бодова, уз меч више од ривала.

С друге стране, ВБА је другим узастопним поразом остао на 15. позицији са свега осам бодова.

Шампион Енглеске претрпео је четврти пораз у првих осам утакмица и са осам бодова је на корак од зоне испадања.

Поново су ’Плавци’ показали бројне недостатке, играли су без идеје и креације, али и без мотива, па остаје да се види какви ће бити потези власника Романа Абрамовича. Ово је био први пораз Жозеа Муриња на домаћем терену у Челсију са више од једног гола разлике.

Ништа на почетку дуела није наговештавало нови дебакл „Плаваца“. Већ у 10. минуту Вилијан је сјајно извео прекид и Челси је брзо стигао до вођства.

Ипак, проблеми које екипа има од старта сезоне били су очигледни у наставку. Челси је играо без идеје и мотива, па је због тога кажњен у 44. минуту када је Пеле спустио главом лопту за Дејвиса који је изједначио на 1:1.

У наставку су гости дотукли ривала. Мане је на нову асистенцију Пелеа погодио за 2:1 у 60. минуту, а 18 минута пре краја и Пеле се уписао заокруживши на тај начин сјајно издање. Колико је Мурињо био збуњен дешавањима на терену говори и ситуација око Немање Матића који је ушао у 46. а изашао у 73. минуту игре.

Бранислав Ивановић је одиграо цео меч за Челси, док је на другој страни Душан Тадић 12 минута пре краја замењен.

Екипа Саутемптона сада има 12 бодова и сустигла је седмопласирани Евертон после ове победе.