ИТА: Фјорентина прва након 16 година, први пораз Интера, Лацију српски дерби!

Милан српског тренера Синише Михајловића доживео је нови неуспех у Серији А, пошто је шестом колу поражен на гостовању Ђенови са 1:0. Лацију је припао српски дерби одигран у Верони, пошто су Римљани савладали истоимену екипу са 2:1. Интер је доживео први првенствени пораз, јер је убедљиво изгубио од Фјорентине на свом терену са 4:1.

Фудбал 28.09.2015 | 12:20

У дербију врха Калча славила је Фјорентина и са "Ђузепе Меаце" винула се на прво место, на коме се нашла први пут још од 20. кола у сезони 1998/1999. Нешто више од 16 година било је потребно "љубичастима" да подсете на славне дане, док је Интер први пут капитулирао ове сезоне.

Да ће цео плен отићи у Фиренцу било је јасно већ после непуних пола сата. Гости су повели преко Иличића из пенала већ у четвртом минуту, да би онда на сцену ступио Никола Калинић. Најпре је затресао мрежу у 19, затим и у 23. минуту, а у другом делу је комплетирао хет-трик и сјајно вече у Милану.

Интеру је посао био додатно отежан на 0:3, јер је Миранда зарадио директан црвени картон, те је Мауро Икарди успео само да тек толико ублажи пораз.

Већ у 10. минуту повела је Ђенова голом Џемаилија из слободног ударца, док је саиграче на цедилу у табору Милана оставио Ромањоли пред крај полувремена. Несмотреним стартом "зарадио" је други жути картон, узалудни су били протести неумољивом судији Таљавенту, док бројне шансе нису донеле ништа.

После паузе, Милан је напао са играчем мање, игра се базирала на Балотелију, који није успевао да затресе мрежу сигурног Ламане.

Сачувала је после тога домаћа селекција предност, мада је и Милан имао своје шансе. Посебно после уласка у игру Јураја Кучке и Карлоса Баке средином другог полувремена, када су гости створили неколико добрих прилика.

Ипак, резултат се није мењао, па је тако Михајловић после уводних шест кола са половичним учинком на клупи италијанског великана - са по три победе и пораза.

Екипа Болоње на свом стадиону дочекала је Удинезе и изгубила 1:2. Након боље игре у првом полувремену коју су домаћини крунисали голом Мунира у 31. минуту, као да су стали у другом делу, те је екипа са "Фриолија" дошла прво до изједначења у 63. минуту преко Бадуа а три бода има је донео Дуван Запата.

Кијево, нашег Ивана Радовановића успео је да откине бод неугодном домаћину Сасуолу. Резултат са полувремена није се мењао, тако да су гости отишли кући задовољнији. Наш интернационалац је меч испратио са клупе.

Српски дерби виђен је у Верони. Истоимена екипа за коју је од првог минута играо Бошко Јанковић дочекала је Лацио. За Римљане су од старта меча наступили Сергеј Милинковић-Савић, Душан Баста и Филип Ђорђевић који је земењен у 61. минуту.

Домаћи су одлично почели меч и преко Хеландера дошли у вођство у 33.минуту. У другом полувремену се пробудила гостујућа екипа и дошла до нова три бода. Поготком Лукаса Биље са пенала су поравнали резултат, а победу је донео Марко Пароло. Лацио је меч завршио са десет играча због црвеног картона Маурисија у 81.минуту

Торино је на свом терену савладао Кијево са 2:1 иако су меч завршили са два играча мање. У смирај првог полувремена повели су домаћи аутоголом Гонзалеса. У другом полувремену предност је дуплирао Марко Бенаси, док је наду гостима да могу до бода донео Гонзалес и тако се искупио за аутогол.