ШПА: Побједи и Севиља, Виљареал је лидер Примере!

Фудбалери Виљареала и победили су Атлетико Мадрид у дербију кола, док је Севиља остварила први тријумф у Примери тек у шестом колу првенства.

Фудбал 27.09.2015 | 10:40

Виљареал је на свом терену одиграо одличну утакмицу против ’Јорганџија’ и потпуно заслужено победио резултатом 1:0.

Једини погодак на мечу постигао је Лео Баптистао у 14. минуту када је искористио празан простор и на асистенцију Солдана лагано савладао Облака.

Иако се очекивало да ће изабраници Дијега Симеонеа кренути офанзивније, ’Жута подморница’ је та која је могла да слави убедљивије.

Редом су промашивали Кастиљехо и Солдадо, док је најбољу шансу за госте пропустио Гризман у последњем минуту првог полувремена.

После петог узастопног тријумфа Виљареал је избио на чело табеле са 16 бодова, једним више од другопласиране Барселоне и четири више од Атлетика који је на петој позицији.

Српски интернационалац Антонио Рукавина није улазио у игру.

У другом мечу вечери Севиља је успела да победи неугодни Рајо Ваљекано, иако је испустила предност од 2:0 коју је стекла у првом полувремену. Гол три бода постигао је Јевген Конопљанка, лепим ударцем из слободњака у 86. минуту.

Претходно су Гамеиро и Н’Зонзи донели, чинило се, довољну предност, али то нису мислили гости из Мадрида. Бебе је евроголом на старту наставка смањио на 2:1, да би Хави Гера донео потпуни егал средином полувремена.

Андалужани су побегли са дна табеле и сада су 14. са пет бодова, док Рајо има два бода више.

У последњем мечу вечери Еибар је против Селте водио од самог почетка поготком Бастона, али је Јаго Аспас наставио голгетерску серију и у 76. минуту спасао бод својој екипи. Тим из Вига је ипак пао са врха табеле и сада је четврти са 14 бодова, исто колико има и мадридски Реал.