ИТА: Интер 5 од 5, пораз Роме, Јуве без побједе у 90’!

Фудбалери Интера задржали су максимални учинак у Серији А, Рома је изгубила, а Јувентус поново ремизирао, у мечевима петог кола.

Фудбал 24.09.2015 | 10:40

Интер је забележио нови минималац против Вероне, али је и он био довољан да играчи Роберта Манчинија задрже лидерску позицију без пораза.

Тријумф ’Неразурима’ донео је Бразилац Фелипе Мело који је пре неколико недеља стигао у Милано, у 56. минуту искористио је асистенцију Теллеса, још једног новајлије.

Српски интернационалац Адем Љајић дебитовао је у стартних 11, а у 56. минуту га је заменио Стеван Јоветић.

Јувентус је поготком Симонеа Зазе водио против дебитанта у Серији А Фрозинонеа, али није успео да победи. Нето је примио гол у другом минуту надокнаде од Бјанкарда, што значи да актуелни шампион у првих пет кола има само један тријумф.

Ни Рома не блиста ове сезоне – иако је на старту била боља од ’Старе даме’, после два ремија ’Вучица’ је уписала и први пораз. Сампдорија је славила на домаћем терену, а гол одлуке постигао је Манолас, затресавши своју мрежу.

Претходно су погодили Едер са једне и Салах са друге стране.

Ненад Крстичић није улазио у игру, баш као ни Дарко Лазовић који је са клупе посматрао пораз Ђеное од Лација. Душан Баста, Сергеј Милинковић-Савић и Филип Ђорђевић нашли су се у стартној постави, а управо је српски нападач начео госте.

Коначан резултат поставио је Андерсон у другом полувремену.

Фиорентина је са 2:0 добила Болоњу, Кјево је минималним резултатом савладао Торино, док је Карпи одолео Наполију на свом терену.