ШПА: Бензема за славље Реала у Билбау!

Фудбалери Реала победили су Атлетик у Билбау у оквиру петог кола Примере и тако се пробили на чело табеле после пораза Барселоне од Селте.

Фудбал 24.09.2015 | 10:02

Јунак тријумфа ‘краљевског клуба’ био је Карим Бензема, који је постигао оба гола, а стрелац јединог поготка за Баскијце био је Сабин.

Бензема је довео Реал у вођство у 19. минуту, Сабин је изједначио на 1:1 у 67, да би Француз само три минута касније поставио коначан резултат и донео тријумф Мадриђанима.

Реал сада на челу табеле Примере има 13 бодова, исто као и Селта, која је раније током вечери победила Барселону са 4:1, али уз бољу гол разлику. Атлетик је после четвртог пораза ове сезоне остао на три бода, на 14. позицији.

Бензема је Реал довео у вођство после велике грешке играча Атлетика, који су лопту вратили голману, а Француз је био тик испред њега и спретно је искористио прилику за 1:0.

На други гол се чекало до 67. минуту, када је Сабин главом послао лопту у мрежу Мадриђана после центаршута Маркела Сусаете. То је уједно био први гол који је Реал примио ове сезоне. Само три минута касније, Бензема је одлично реаговао после паса Иска и затресао мрежу Атлетика из близине.

У осталим утакмицама које су одигране у среду, Леванте и Еибар су играли 2:2, док је Рајо Ваљекано победио Спортинг из Хихона са 2:1.

Еибар је имао предност од 2:0 у Валенсији, али је Леванте успео да се врати и избори бод у надокнади времена. Борха Бастон је постигао оба гола за Леванте, у десетом и 48. минуту, да би потом уследио преокрет домаћина. Прво је Хосе Луис Моралес смањио на 2:1, да би Дејверсон поставио коначан резултат у самом финишу утакмице.

Српски фудбалер Александар Пантић одиграо је свих 90 минута у дресу Еибара.

Рајо Ваљекано је до тријумфа над Спортингом дошао головима Роберта Трашораса и Хавија Гуере у 40, односно 48. минуту. Једини погодак за тим из Хихона постигао је Џони у 49. минуту.

Спортинг је од 39. минута, иначе, остао са десеторицом играча на терену, пошто је Бернардо Еспиноса за три минута зарадио две јавне опомене.

У последњим мечевима дана, Севиља је наставила да посрће и поражена је од Лас Палмаса са 2:0, док је Виљареал био бољи од Малаге са 1:0.

Актуелни освајач Лиге Европе је без победе од почетка сезоне, а баш против њега Лас Палмас је дошао до првенца од повратка у елиту. Јунаци тријумфа над Андалужанима били су Роке Меса и Антолин Алкарас, који су постигли голове у 30, односно 76. минуту.

Виљареал је славио у Малаги аутоголом Фернанда Тисонеа у 71. минуту, а српски фудбалер Антонио Рукавина одиграо је свих 90 минута за победнички тим.

Захваљујући том тријумфу, Виљареал се попео на треће место табеле, са истим бројем бодова као водећи Реал и другопласирана Селта.