Ибишевић: Велико олакшање!

Нападач Босне и Херцеговине Ведад Ибишевић затресао је мрежу у дресу Херте послије више од годину и по дана! И то два пута у побједи берлинског клуба над Келном (2:0) у шестом колу Бундеслиге.

Фудбал 23.09.2015 | 15:20

Ведад Ибишевић поново решета!

Након 29. јануара 2014. године, кад је као нападач Штутгарта "начео" минхенски Бајерн, Ибишевић није био стријелац 25 утакмица или прецизније 1.417 минута.

Први гол постигао је у 43. минуту главом, а други послије контранапада у четвртом минуту судијске надокнаде.

"Ово је велико олакшање", рекао је центарфор "змајева" и додао да је имао велику подршку саиграча из Херте. "Сретан сам јер су голови и побједа прослављени са нашим навијачима".

Тренер клуба из Берлина Пал Дардаи никад није ни сумњао у Ибишевићев квалитет.

"Увијек сам говорио да знам шта Ведад може да направи у нападу. Поправио је цијели тим иако можда можемо да играмо још брже. У сваком случају, био је то добар наступ против солидног тима какав је Келн", рекао је шеф струке Херте.

Плаво-бијели су послије шест кола сакупили 10 бодова и дијеле четврто мјесто на табели Бундеслиге.