Куп БиХ: Борац кроз "иглене уши"!

Бањалучки Борац изборио је пласман у осмину финала Купа Босне и Херцеговине након што је елиминисао Младост у Гацку и то голом Тонија Јовића из једанаестерца у 87. минуту. Вележ испао, "петарда" Широког Бријега.

Фудбал 22.09.2015 | 18:40

Фудбалери Борца имали су среће на жријебу Купа БиХ кад су извукли Младост, али су у Гацку прошли као "кроз иглене уши".

Црвено-плави су у уторак поподне доминирали у Херцеговини, али нису успијевали да пробију бедем домаћег тима. Чак су Гачани имали најбољу шансу и погодили стативу Бањалучана у другом полувремену и кад се чинило да ће одлука о проласку у даље такмичење "пасти" након једанаестераца, досуђен је пенал за Борац.

Са "креча" у 87. минуту сигуран реализатор био је Тони Јовић и "Великан из Платонове" је изборио пласман у осмину финала најмасовнијег такмичења у БиХ.

Ако Бањалучанима данас нису "цвјетале руже", шта рећи за мостарске "рођене", који тону све дубље...

Након "фењерашке" позиције у Премијер лиги БиХ, фудбалери Вележа су елиминисани и на старту Купа БиХ и то од посљедњепласиране екипе Прве лиге Републике Српске, Слободе из Новог Града (0:1).

Већ у седмом минуту, Амер Мехинић је зарадио црвени картон, па је Вележ остао са 10 играча у пољу.

Тим Славише Божичића је након само два минута искористио бројчану предност и голом Марка Ћулибрка повео у Мостару - 0:1.

У наставку је домаћи тим покушавао да стигне до изједначења, створили су и неколико добрих шанси преко Мирзе Ћемаловића, Мустафе Кодре и Дејана Јанковића, чак је Анес Хаурдић у 90. минуту погодио оквир гола, али је екипа из Српске успјела да се одбрани и прође међу 16 најбољих екипа најмасовнијег такмичења.

Такве проблеме није имао Широки Бријег у уторак поподне са приједорским Рударом.

Након што је херцеговачки клуб забиљежио минималну побједу над Рудар-Приједором у претходном деветом колу првенства, изабраници Славена Мусе су на "Пецари" практично завршили посао већ у првом дијелу кад су стекли три гола предности.

У 28. минуту је мрежу гостију начео Лука Менало, већ у наредном нападу предност је удуплана голом Јуре Иванковића, да би у 42. минуту Исти играч "овјерио" пролаз у осмину финала.

У наставку је Широки Бријег већ у 47. и 51. минуту преко Менола и Ивана Бухача два пута погодио мрежу Приједорчана за "петарду", а након 5:0 су "повукли" ручну кочницу и мирно привели крају утакмицу.

Подсјетимо, трофеј у Купу БиХ из прошле сезоне брани сарајевски Олимпик.