ЕП: Какав лудачки меч! ГРЧ - ЛЕТ 2:28, 26:5, 10:0...!

Невероватну утакмицу одиграли су Грци и Летонци у борби за Олимпијске игре.

Кошарка 17.09.2015 | 19:00

Финалисти Еуробаскета иду сигурно на Олимпијске игре у Рио Де Жанеиру, а екипе пласиране од треће до седме позиције избориће право на квалификационе турнире.

У том смислу, меч поражених четвртфиналиста текућег Еуробаскета, Грчке и Летоније, имао је велики улог.

На крају: Грчка – Летонија 97:90 (17:24, 20:20, 23:17, 37:29).

Грци су овом победом обезбедили 5. или 6. место и сада чекају победника дуела Италија – Чешка Република, да сазнају с ким ће се састати у тој прилично ревијалној утакмици која одређује само коначан пласман. Међутим, Летонци...

Они ће с пораженим из меча Италија – Чешка играти директно "за или против" Олимпијских игара. У квалифкацијама наћи ће се само победник тог дуела, седми у Европи.

Умало се Грци, после драматичног пораза у четвртфиналу од Шпаније, нису обрукали данас. Дозволили су борбеним Летонцима, који реално нису имали шта да траже у мечу са Француском пре две вечери, да направе невероватну серију од 2:28 и резултат 37:28 претворе у убедљиво вођство од 39:56, средином треће четвртине, али су потом Кацикарисови момци одговорили серијом 26:5 и почетком четврте четвртине стигли до 65:61.

Било је и 76:75, на нешто више од три минута пре краја, када је уследила последња, трећа серија на мечу – у корист Грка. После 10:0 за минут и пар секунди преко, Летонци нису могли да се опораве – 86:75, после чега су "хелени" само рутински привели овај луд меч крају.

Утакмица Италија – Чешка почела је од 18.30 и тада ћемо знати против кога ће се Летонци борити за олимпијску наду.