ПЛ БиХ: Славија добила Сарајево за крај кола!

Голом ветерана Дарка Спалевића у финишу првог полувремена Славија савладала Сарајево и пробила се на диобу трећег мјеста на табели.

Фудбал 10.09.2015 | 19:00

Посљедњи меч седмог кола Премијер лиге БиХ донио је изненађење.

Славија је на домаћем терену савладала Сарајево минималним резултатом, а гол одлуке дјело је искусног Дарка Спалевића, који је почетком другог полувремена због беспотребног играња руком добио црвени картон.

Готово без прилика протекло је прво полувријеме а онда погодак!

У посљедњем минуту првог дијела Марковић је послије аута асистирао, а Дарко Спалевић у паду шутирао и матирао Делача за 1:0.

Прије тога виђено је тек неколико добрих акција и прилика.

У 14. минуту Окић је погодио пречку гола Славије, послије добре акције са саиграчима.

Барић је послије тога неколико пута испробао шут са даљине, али непрецизно, а у 39. минуту Пузигаћа је добро шутирао, али голман Славије Лучић одбио је лопту у корнер.

У наставку је Сарајево нападало али је Лучић био одлично расположен на голу Славије, у неколико наврата одлично је интервенисао и спасио своју мрежу.

Након само девет минута игре у другом полувремену Славија је остала са играчем мање, а игру је због играња руком и другог жутог картона морао да напусти стрелац јединог гола, Спалевић.

Бордо тим је користио бројчану предност и имао иницијативу, али није успјевао да створи прилике пред противничким голом.

Ипак, у 67. минуту одлична шанса, Окић је шутирао са пет метара али Лучић је одбранио.

Добро убацивање Дуљевића у 77. минуту, али Бенко иако је био сам није успио да стигне до лопте.

Десте минута касније умало да Славија повећа на 2:0 и тако ријеши утакмицу, али лопта одлазипоред гола.

До краја меча Славија се бранила и одбранила, те стигла до вриједне побједе којом је избила на диобу трећег мјеста.

Сарајево је уписало трећи пораз у првих седам кола.