ЕП, квалификације - преглед...

Друловић изгубио од Луксембурга, Руни уз Чарлтона, Мандић ни на клупи Црне Горе! Фудбалери Луксембурга победили су Македонце са 1:0 у квалификацијама за Европско првенство, док је Енглеска декласирала Сан Марино са 6:0. Шпанија је савладала Словаке са 2:0, а Црна Гора није дочекала деби Станише Мандића у победи над Лихтенштајном са 2:0.

Фудбал 05.09.2015 | 23:15

Група Ц: Македонци се обрукали, Шпанија прекинула велики низ Словака

Невероватан шок доживела је екипа Љубинка Друловића на гостовању Луксембургу, после промашеног пенала Абдурахимија у 85. минуту за Македонце, Тил је пресудио голом у другом минуту надокнаде, па је Луксембург прескочио ривале и послао их на последње место на табели.

Украјинци су наидграли Белорусе, већ после 40 минута водили су са 3:0 и тиме су решили дилеме о исходу, само је мрљу бацио Гармаш другим жутим картоном у 92. минуту.

Словачка је до сада била највећи хит квалификација, имала је максималан учинак у шест мечева, али је серији дошао крај на гостовању Шпанцима. "Фурија" је повела голом Албе већ у петом минуту на дубинску лопту Силве, коначан резултат већ у 30. минуту поставио је Инијеста из пенала.

Група Е: Руни достигао легендарног Чарлтона, Швајцарци од 0:2 до победе у 94. минуту

Енглеска се прошетала кроз Сан Марино са шест голова уз сачувану мрежу Харта, два гола постигао је Волкот као резервиста, а један је дело Рунија, чиме се Вејн изједначио са рекордером Бобијем Чарлтоном (49).

Словенија је у Базелу водила против фаворизоване Швајцарске са 2:0 головима Новаковића и Цесара, што ипак није било довољно. Све је просуто од 80. минута, прво је Дрмић био бржи од дефанзиваца Словеније, Стокер је предност анулирао, а делиријум на трибинама изазвао је Дрмић новим голом у надокнади, али уз доста среће. Лопта се од ногу противничких играча одбила право до њега, у тренутку кад је Ханданович већ био на коленима, па је реализација била једноставна, за пету узастопну победу.

Група Г: Црна Гора поразила Литхенштајн, Руси се буде, минималац Аустрије

Руси су се вратили у игру после смене Капела, нови селектор Слуцки дошао је до победе над Швеђанима са 1:0 голом Дзјубе и тиме је његова екипа поново озбиљно ушла у борбу за друго место, а Златан Ибрахимовић био је актер дуела до 45. минута.

Црногорци нису обавили све административне обавезе како би Станиша Мандић био у протоколу за утакмицу са Лихтенштајном, а Бећирај и Јоветић су се головима побринули за победу, па су одржали корак са Русима, који имају три бода више.

Уз Русе, минималну победу остварили су и Аустријанци против Молдавије, поготком Јунузовића, па имају 19 бодова и већ у наредном колу против Швеђана могли би и математички да обезбеде пласман на Европско првенство.