ЕП, квал.: Џеко начео Белгијанце, недовољно бар за бод!

Репрезентација Белгије савладала је БиХ 3:1 (2:1) на стадиону "Краљ Бодуен" у Бриселу у мечу седмог кола групе Б квалификација за ЕУРО 2016. Иако је Џеко донио предност "змајевима", Белгијанци преокретом стигли до тријумфа.

Фудбал 03.09.2015 | 23:15

Босна и Херцеговина, упркос раном вођству, није успјела да освоји бар бод у Бриселу против Белгије у седмом колу квалификација за Европско првенство 2016. године.

БЕЛГИЈА - БИХ 3:1 (2:1)
/Фелаини 23, Де Брујне 43, Азар 78 пенал - Џеко 15/

Све је добро почело за тим Мехмеда Баждаревића. У 15. минуту Менсур Мујџа прошао је по страни, центрирао у срце шеснаестерца домаћих, гдје је одлично реаговао Един Џеко и главом лобовао Тиба Куртоу.

Бх. "дијаманту" ово је био пети гол против Белгије, а занимљиво да је нападач Роме био стријелац у сваком мечу који је играо против "црвених ђавола".

Ипак, славље "змајева" трајало је само осам минута. Након корнера, Маруан Фелаини био је најприсебнији у скоку и затресао мрежу Асмира Беговића за 1:1.

Када се очекивао крај првог полувремена, Белгијанци су стигли до потпуног преокрета. Кевин де Брујне видио је "рупу" у одбрани БиХ, шутирао и преварио Беговића за вођство Белгије.

У наставку су бх. фудбалери кренули офанзивније ка голу Куртое, који је одлично бранио у овом мечу. У неколико наврата сјајно је реаговао и онемогућио гостима да дођу до изједначења.

Када нису успјели "змајеви", стигла је казна. Еден Азар у 77. минуту направио је прави "слалом" у шеснаестерцу БиХ, неопрезно је на њега стартовао Огњен Врањеш, па је португалски судија Жорж де Соуза оправдано досудио једанаестерац. Азар је преузео одговорност и савладао клупског колегу из Челсија на голу БиХ за коначних 3:1.

Овим тријумфом Белгија је дошла надомак пласмана на ЕУРО 2016, док Баждаревићевом тиму послије новог неуспјеха остаје нада да могу изборити треће мјесто и пласман у бараж, с обзиром да је Велс голом Герета Бејла славио на Кипру, чиме су "острвљани" стигли надомак циља.