ФРА: ПСЖ не стаје, пао и Монако, Гајић за побједу Бордоа!

Фудбалери Пари Сен Жермена наставили су са доминацијом у француском првенству четвртом победом од почетка сезоне. Српски интернационалац Милан Гајић постигао је други погодак у победи Бордоа над Нантом, у мечу четвртог кола француске Лиге 1.

Фудбал 31.08.2015 | 09:40

Троструки узастопни шампион Лиге 1 је у четвртом колу савладао Монако са 3:0 у гостима и тако задржао максималан учинак.

ПСЖ је једини клубу који није изгубио, а екипа Лорана Блана није примила ни гол, па има три бода више од другопласираног Ремса, док су ’Кнежеви’ пали на 13. позицију са пет бодова.

Парижани су кренули силовито од првог минута и већ после пола сата било је 3:1 у пропуштеним приликама. Са једне стране промашивали су Златан Ибрахимовић и Лукас Мура, док је са друге непрецизан био Стефан Ел Шарави.

Швеђанин и Италијан разменили су по још један промашај пре него што је Единсон Кавани у 57. минуту начео домаћина. Са леве стране одлично је центрирао Блез Матуиди, а Уругвајац још боље скочио испред Рикарда Карваља и са неких шест-седам метара закуцао лопту главом у рашље гола Субашића.

’Свеци’ су наставили са промашајима, али је Кавани својим другим голом решио питање победника у 73. минуту. Ибра је повукао контру, једним додавањем пробушио је одбрану Монака, а Кавани је рутински послао у супротни угао.

Анхел ди Марија дебитовао је за ПСЖ ушавши у 66. минуту уместо Муре, а у финишу меча је сјајном асистенцијом омогућио Есекијелу Лавецију да постави коначних 3:0. Ди Марија је малтене без гледања послао фантастичну дугу лопту од 50 метара која је пала испред Лавеција, који је са ивице казненог закуцао у мрежу.

Гајић је летос дошао у Бордо, усталио се у првој постави и већ у четвртом мечу погодио мрежу противника, иако је десни бек.

Он је искористио додавање Ролана у 87. минуту и поставио коначних 2:0, док је први гол на мечу дело нападача Казрија.

У другој утакмици дана Сент Етјен је победио Бастију са 2:1, а стрелци су били Перин и Ејзерик. Једини гол за госте, који су добили два црвена картона, постигао је Даник.

Бордо је остварио први тријумф и има пет бодова, две позиције испод Нанта који има седам. Бастија је упркос поразу остала при врху, као и Сент Етјен.