ШПА: Пет мечева, два гола! Нула Валенсије и минималац Атлетика

Први мечеви најквалитетнијег фудбалског шампионата Шпаније нису донели пуно голова, пошто су после сусрета Малаге и Севиље у петак, и нападачи Депортива и Реал Сосиједада забушавали а мреже мировале, и тек је Еспањолов фудбалер Севиља постигао први погодак ове сезоне, у победи над Хетафеом са 1:0. Касније је Атлетико идентичним резултатом победио Лас Палмас у Мадриду, док је 0:0 било у мечу Рајо Ваљекано - Валенсија.

Фудбал 23.08.2015 | 13:40

Еспањол је на домаћем терену славио против Хетафеа са минималних 1:0, што је уједно била и прва утакмица у овогодишњој Примери.

Гол је био дело Салве Севиље из слободног ударца већ у трећем минуту, пошто је са 17-18 метара десном ногом прецизно гађао преко живог зида.

До краја сусрета није више виђен ни један погодак, иако је Хетафе завршио меч са играчем мање после другог жутог картона Вергинија у 82. минуту.

У мечу Атлетико - Лас Палмас, тренутак одлуке догодио се у 16. минуту. Тада је Гризман извео слободан ударац са око 25 метара, а лопта је променила путању захваљујући живом зиду и обрадовала више од 45.000 људи на "Калдерону". Испоставило се да је то било довољно за победу, а међу актерима није се нашао бивши штопер Партизана Савић. У другом полувремену, шансу су добили Кореа, Гарсија и Торес.