БЛ: Реми Херте и Вердера на старту кола!

Фудбалери Херте и Вердера из Бремена ремизирали су 1:1, у првом мечу другог кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 22.08.2015 | 08:20

Две екипе поделиле су бодове на отварању кола, а оба поготка виђена су у првих пола сата меча.

Валентин Стокер је већ у петом минуту погодио мрежу Вердера, када се најбоље снашао после траљавог шута Хегелера и са 12-13 метара закуцао лопту под пречку.

Међутим, Ентони Уџах поставио је коначан резултат већ у 26. минуту – нигеријски нападач успео је да ишчепрка лопту на другој стативи након убацивања Гарсије и некако је пошаље иза леђа голмана Крафта.

Херта је имала још две добре шансе до краја утакмице, али је прво Владимир Дарида замало промашио гол, а потом је голман Вердера Феликс Видвалд сјајно одбранио ударац Штокера из близине.

Вердер је на крају могао и да слави, али је Златко Јунузовић пред крај меча погодио пречку.

Херта сада има победу и реми из прва два кола, а Вердер пораз и нерешено. Остале утакмице другог кола играју се за викенд.