СЛС: Реми Металца и Вождовца, данас играју сви остали!

Фудбалери Металца и Вождовца ремизирали су 1:1 (0:1) у првом мечу шестог кола Суперлиге.

Фудбал 16.08.2015 | 11:40

Гости су повели у Горњем Милановцу голом Предрага Сикимића у 23. минуту, да би бод домаћину донео Владимир Оташевић пола сата пре краја.

Оба тима имала су још неколико гол шанси, Лука Мердовић је погодио пречку Вождовца, док су Ален Машовић и Сикимић, који је погодио стативу 15-ак минута пре краја.

Вождовчани су повели после сјајне акције Риста Ристовића и повратне лопте за Сикимића, док су домаћи изједначили ударцем Оташевића главом, након центршута Немање Младеновића.

"Реалан резултат, али ипак смо ми били ти који смо нападали 90 минуту. Вождовац је чекао прилику из контре. Нисмо међутим кроз ту иницијативу успели да створимо неке велике шансе", рекао је тренер Металца Ненад Ванић.

Реми није одговорао ниједном тиму, Металац има шест, а Вождовац пет бодова у доњем делу табеле.

"Не могу да не будем незадовољан. Пружили смо добру партију. Могли смо да дамо који гол више, али је овај резултат негде најреалнији", рекао је тренер Вождовца Братислав Живковић.

Металац у следећем колу гостује Спартаку у Суботици, док Вождовац игра градски дерби против Чукаричког на Душановцу.