ПЛ БиХ: Зрињском дерби, реми у Тузли!

Фудбалери мостарског Зрињског и након гостовања Сарајеву имају максималан учинак. Слобода и Борац подијелили бодове у премијерном мечу четвртог кола ПЛ БиХ.

Фудбал 15.08.2015 | 10:20

Четири меча, исто толико побједа на почетку такмичења у Премијер лиги Босне и Херцеговине, остварио је Зрињски.

Најважнија свакако је она од петка увече, када су играчи Винка Мариновића у гостима савладали актуелног шампиона Сарајево 1:0.

Стријелац гола вриједног три бода био је Радуловић у 82. минуту.

То је први пораз Сарајева након 30 утакмица на домаћем терену, односно од августа 2013. године.

Слобода-Борац 1:1 у премијерном мечу четвртог кола Премијер лиге БиХ.

У Тузли као да су игране двије утакмице. Она досаднија у првом и нека друга садржанија и узбудљивија у другом полувремену.

Слобода је у првом дијелу имала више од игре, док је Борац вребао из контри. Оних мало прилика, којих је било, играч Слободе Говедарица није успијевао да реализује, односно голман Борца Ружић је имао рјешења за сваку ситуацију.

У другом полувремену боља игра оба тима.

Борац је први повео. Стријелац Тони Јовић у 52. минуту из контре.

Изједначење стиже десет минута касније. Поново је шутирао Говедарица, поново одбранио Ружић, али је на лопту натрчао Ахметовић и изједначио на 1.1.

До краја домаћин је тражио преокрет, али је Ружић блистао на голу Борца и меч је завршен без побједника 1:1.