Сјајан дерби Воша - Партизан! Пет голова, два црвена...!

Фудбалери Војводине победили су Партизан на Карађорђу са 3:2, у дербију и последњем мечу 5. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 13.08.2015 | 22:20

Дуел у Новом Саду био је изузетно садржајан, а Новосађани су на крају сасвим заслужено славили највише због одличног старта утакмице.

Екипа Златомира Загорчића повела је већ у шестом минуту голом Мирка Иванића после грешке Фабрисија, а у 13. минуту на 2:0 повећао је Станисављевић фантастичним голом из мртвог угла.

Партизан је средином првог дела преузео иницијативу и успео је да се врати у меч голом Абубакара Умаруа који је у 39. минуту смањио после асистенције Брашанца, али у наставку црно-бели нису успели да сустигну ривала.

Неколико промашаја гостију казнио је у 61. минуту Ожеговић који је после нове грешке одбране Партизана на асистенцију Станисављевића повећао на 3:1, а коначан резултат поставио је Умару у 68. минуту.

Три минута касније Брашанац је искључен због два жута картона, па црно-бели до краја нису успели да изједначе, а могли су да приме још неколико голова. На крају је у последњим тренуцима на другој страни искључен и Ђурић.

Војводина после ове победе има десет бодова на трећем месту на табели, док је Партизан позицију испод са бодом мање.