Монтреал: Ноле сигуран! Прошли Цонга, Карловић, Кирјос...

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у треће коло АТП Мастерса у Монтреалу победом над Томажом Белучијем у два сета.

Тенис 12.08.2015 | 15:00

Ђоковић, који је одиграо први меч после месец дана и титуле на трави Вимблдона, није блистао, али је успео да слави у уводном дуелу на Роџерс купу резултатом 6:3, 7:6 (7-4).

Ово је био укупно четврти међусобни дуел двојице тенисера и Новакова четврта победа. Последњи меч пре овог одиграли су у Риму ове године када је Србин славио тешком муком – 5:7, 6:3, 6:2.

Новак у наредном колу играће против победника меча Џек Сок – Григор Димитров, тако да ће први играч планете на терен тек прекосутра.

Ђоковић није блистао на премијери у Канади – забележио је чак 31 неизнуђену грешку, уз 27 директних поена, док је тај однос код Бразилца био 14:28.

У првом сету је превише форсирао форхендом, што га је у неколико наврата стављало у проблем. Успео је да одигра један изузетан гем на сервис противника у финишу и поведе са 1-0.

После тешког уводног гема другог сета Новак је пропустио шансу да меч реши нешто раније, када није реализовао две брејк шансе за 4:3. Морао је да се помучи у тај брејку, али је тада приказао најбољи тенис за победу после 110 минута игре.

Победа Новака Ђоковића и порази Јанка Типсаревића и Виктора Троицког обележили су дан на Мастерсу у Монтреалу, али је било још занимљивих мечева.

Дерби дана између Ника Кирјоса и Фернанда Вердаска припао је Аустралијанцу, који је славио резултатом 6:3, 4:6, 6:4.

Григор Димитров није имао проблема против увек неугодног Александра Долгополова, савладао га је са 6:4, 7:5, али је за разлику од њега Џек Сок преживео трилер против Манарина. Американац је повео са 1-0, да би онда морао да спасава живу главу.

Ипак, извукао се и на крају добио меч – 6:2, 2:6, 7:6 (7-5).

Жеремију Шардију припао је француски дерби против Николаса Мауа, Росолу дуел сервера са Андерсоном, док је Џон Изнер помучио против Бенџамина Бекера.

Сусрет Жо-Вилфреда Цонге и Борне Ћорића почео је у понедељак и прекинут је после трећег гема. У наставку се Француз боље снашао и тријумфом од два пута по 6:4 започео одбрану титуле.

Хрватски тенисер Иво Карловић направио је велико изненађење тријумфом над Канађанином Милошем Раонићем у другом колу Роџерс купа у Монтреалу.

Карловић је против Раонића славио са 7:6 (7:1), 7:6 (7:1), а на путу до те победе прешао је број од 10.000 ас удараца.

На тај начин, Карловић се придружио свом сународнику Горану Иванишевићу, који је једини пре њега забележио барем 10.000 ас удараца током каријере.

10.000. ас хрватски тенисер је забележио при резултату 3:3 у другом сету, а до краја меча уписао је још четири. Од почетка ове године, Карловић је уписао 1.009 ас удараца

“Наравно, циљ ми је да стигнем Горана. Надам се да ћу у томе успети ове године. Ако не, следеће године ћу. Битно ми је само да останем здрав”, рекао је Карловић.

Иванишевић је током каријере забележио 10.183 ас удараца на 895 мечева. Карловић је до 10.000 аса дошао на 527. мечу, а у наредном колу га чека дуел са победником сусрета између Француза Жеремија Шардија и Леонарда Мајера из Аргентине.

Дуел Британца Ендија Марија и Томија Робреда из Шпаније у другом колу Роџерс купа у Монтреалу прекинут је због кише у првом сету.

У тренутку када је меч прекинут, Мари је сервирао за вођство од 5:4, међутим, сусрет није могао да буде настављен у уторак, па ће епилог бити познат у среду.

И Мари и Робредо су забележили по један брејк за 44 минута игре, пре него што су организатори донели одлуку да се више неће играти у 23.18 по локалном времену.

Марију је то први меч у Монтреалу, пошто је био слободан у првом колу, док је Робредо победио сународника Фелисијана Лопеса. Победник тог дуела у четвртфиналу ће играти са Гаелом Монфисом из Француске или Луксембуржанином Жилом Милером.

Николас Мау – Жереми Шарди 1:6, 5:7
Кевин Андерсон – Лукаш Росол 6:7 (2-7), 6:7 (4-7)
Франк Данчевић – Пабло Андухар-Алба 2:6, 4:6
Борна Ћорић – Жо-Вилфред Цонга 4:6, 4:6
Бенџамин Бекер – Џон Изнер 4:6, 7:6 (8-6), 3:6
Васек Поспишил – Јен Сун Лу 6:4, 6:3
Новак Ђоковић – Томаж Белучи 6:3, 7:5 (7-4)
Ернестс Гулбис – Доминик Тим 3:6, 7:6 (8:10), 6:1
Иво Карловић – Милош Раонић 7:6 (7:1), 7:6 (7:1)
Томи Робредо – Енди Мари прекид при резултату 4:4

Роџерс куп у Монтреалу почео је у понедељак, титулу брани Француз Жо-Вилфред Цонга, а игра се за наградни фонд од 4.178.500 долара.