ЛШ: Скандал у Загребу, Јокан пред испадањем, Тошић спасао ЦСКА!

Српски репрезентативац Зоран Тошић био је најбољи играч ЦСКА који је на свом терену разочарао и одиграо 2:2 са Спартом из Прага у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Боље се није показао ни Макаби нашег тренера Славише Јокановића, јер је Плзен славио у Тел Авиву са 2:1.

Фудбал 28.07.2015 | 23:30

"Армејци" су два пута водили, али су испустили прилику да код куће обезбеде залиху пред пут у Праг, тако да им у реваншу за седам дана предстоји неизвесна борба.

ЦСКА је повео у 14. минуту када је Тошић из прве одиграо сјајан дупли пас са Џагоевим који је погодио доњи десни угао, али је Спарта минут касније преко Фатаија поравнала на 1:1.

Нову предност московском тиму донео је наш крилни нападач који је спретном реакцијом изван казненог простора у 53. минуту одбитак проследио у мрежу, да би гости само четири минута касније опет изједначили и голом Крејција поставили коначних 2:2.

Приликом првог изједначења ЦСКА је прокоцкао идеалну шансу за вођство, јер је голман Спарте Бичик одбранио пенал Начу.

Славиша Јокановић налази се пред испадањем из квалификација и имаће тежак задатак у реваншу, пошто је његов Макаби поражен у Тел Авиву са 1:2 од Плзена.

Чешки тим је за четири минута два пута затресао мрежу преко Махмутовића и Петржеле уз очајне реакције домаће одбране, а израелска екипа је поготком Итжакија у 78. минуту дошла до минималне наде да може до четвртог кола.

Загребачки Динамо је нешто боље прошао, јер је одиграо 1:1 са Молдеом на свом терену, а дуел на "Максимиру" обележио је скандал у 65. минуту.

Тада је игру напуштао Паоло Маћадо и док га је Рог мењао, најпре је на звиждуке публике одговорио показивањем једаног средњег прста, па затим и оба, због чега је добио црвени картон, али "модри" нису остали са играчем мање, пошто је већ био ван терена.

Ослабљени Шахтјор, који су напустили носиоци игре попут Луиза Адријана и Дагласа Коште, одолео је Фенербахчеу, коме нису помогла ни звучна појачања попут Робина ван Персија и Нанија, и у Истанбулу је сусрет завршен 0:0, па ће одлука пасти у реваншу.

Велики посао урадио је Монако и након што су мреже мировале у првом полувремену на гостовању Јанг Бојсу, у наставку су је затресли Курузава, Кариљо и Пашалић, док је Нуцоло само облажио пораз.

"Кнежеви" са 3:1 дочекују реванш на свом терену и већ могу да размишљају о ривалу у четвртом, последњем колу доигравања за групну фазу.