ЛШ: Партизановци, учите од Молдаваца - избацише Лудогорец!!!

Бугарски шампион Лудогорец неочекивано је елиминисан из квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 21.07.2015 | 20:20

Тим из Разграда је после шокантног пораза код куће, изгубио од Милсамија и на гостовању у Молдавији 2:1!

Бугари су елиминисани после преокрета са играчем више, уз осам минута продужетка утакмице.

Повели су преко Вандерсона у 25. минуту, већ у следећем је изједначио Андроник, да би минут пре краја резервиста Рачу искористио сјајну контру саиграча и дотукао ривала.

Лудогорец је доминирао у Молдавији, имао више од 15 шутева на гол, а од 73. минута је имао и играча више искључењем Којачорија.

Међутим, није успео да стигне до гола, па је бугарски шампион тако експресно завршио сезону у Европи.

Пре Милсамија, у треће коло квалификација за ЛШ пласирао се норвешки Молде, који је поражен у Јерменији од Пјуника 1:0, али је овај дуел завршио већ у првом мечу са 5:0 на свом терену.

Молде ће у трећем колу играти са бољим из двобоја Динама и Фоле Еш, луксембуржани дочекују Загрепчане после неочекиваних 1:1 на Максимиру.

С друге стране, Милсами ће вероватно играти са албанским Скендербегом, који гостује Крусејдерсима у Северној Ирској, после 4:1 на свом терену.

До трећег кола квалификација први је стигао српски шампион Партизан.