Бивши капитен Ливерпула имао је савршен деби у америчкој МЛС лиги на којем је постигао гол, уз још две асистенције.

Фудбал 18.07.2015 | 15:20

Енглез је био један од најзаслужнијих за преокрет и тријумф над Сан Хозеом резултатом 5:2.

Џерард је у 37. минуту одлично реаговао на другој стативи и „вратио“ голмана у угао из којег је долазио, изједначивши резултат на 2:2.

Меч је лоше почео за Галакси, гости су после 20 минута водили 2:0 головима Амарикве, али је тим из ЛА успео да потпуно преокрене резултат.

Кин је смањио на 2:1 седам минута пре него што је ‘Стиви Џи’ вратио егал, да би у другом полувремену Галакси потпуно разбио госте.

Џерард је асистирао Кину за вођство у 64. минуту, да би Ирац комплетирао хет-трик у 80. минуту. Коначних 5:2 поставио је Летгет у судијској надокнади времена.

После овог тријумфа Лос Анђелес је задржао прво место Западне конференције са 34 бода, два више од Сијетл Саундерса. Сан Хозе је остао 25. са девет бодова мање.