ГП: Српкиње са убједљивих 3:0 разбиле Туркиње!

Српске одбојкашице оствариле су максималну победу на старту трећег викенда И дивизије Гран Прија у Штутгарту, пошто су славиле против Турске.

Остали спортови 16.07.2015 | 21:00

Репрезентација Србије је савладала Турску са 3:0, по сетовима 25:20, 25:16 и 25:19, после 85 минута игре.

Сениорке Србије су одличном игром савладале Турску у Штутгарту. Импоновала је игра изабраница Зорана Терзића, које су током читавог меча контролисале игру и резултат. Србија је била боља у свим елементима игре, али приметна је била разлика у сервису и на блоку, где је Србија била доминантна.

Меч је почела постава Огњеновић, Бошковић, Рашић, Стевановић, Михајловић, Буша и либеро Поповић.

Почетак меча је обележила изједначена игра, да би Србија средином сета успела да се резултатски одвоји, а затим у финишу поведе са 21:15. Већ тада се знао победник првог сета, који је Србија добила са 25:20.

У другом делу игре виђена је још боља партија изабраница Зорана Терзића, које су повеле од старта и како је сет одмицао тако је расла и њихова предност. На крају, Србија је други сет добила са убедљивих 25:16.

Ниша ново није виђено ни у трећем сету. Убедљиво вођство са почетка (8:2), Србија је зналачки чувала до коначних 25:19 за максималну победу.

Репрезентација Србије наредни меч игра у петак од 21.05, када ће јој ривал бити Доминиканска република.