ЕП: ''Орлићи'' разбили и непоражене Израелце са 26 разлике!

Млада репрезентација Србије савладала је селекцију Израела 100:74 (21:27, 24:19, 29:17, 26:21) и обезбедила пласман у другу фазу првенства Европе у Италији.

Кошарка 10.07.2015 | 20:40

То је трећа победа изабраника селектора Владимира Дјокића у Б групи, после успеха против Летоније (69:56) и Бугарске (104:61).

Српски тим је наставио са одличним играма и убедљивим тријумфима на шампионату за играче до 20 година.

У сусрету са Израелцима имао је малих проблема на старту меча, али кад је ухватио ритам и наметнуо жељени стил игре само се постављало питање којом разликом ће савладати немоћног ривала.

Сигурној победи Србије највише су допринели Гудурић са 17, Ребић и Јарамаз са по 16 и Тејић са 13 поена, док су код противника најефикаснији били Шерон са 12 и Шучман са 11.

"Поново смо имали нешто спорији почетак. Истине ради, Израелци су одлично шутирали у првој четвритни и постигли чак 27 поена за првих десет минута. Успели смо да их зауставимо у наставку и до краја полувремена преокренемо резултат. После тога је све било лакше, контролисали смо утакмицу, били максимално озбиљни и константно повећавали предност", рекао је после меча селектор Ђокић.

У 5. колу Б групе репрезентација Србије у суботу од 16.30 сати игра против селекције Грчке.