Копа Америка: 3. мјесто за Перу!

Фудбалска репрезентација Перуа освојила је треће место на Копа Америка у Чилеу, тријумфом над Парагвајем са 2:0.

Фудбал 04.07.2015 | 13:40
Копа Америка: 3. мјесто за Перу!

Јунаци тријумфа Перуа били су Андре Кариљо и Паоло Гереро, који су били стрелци у 48, односно 89. минуту.

Перуанци су захваљујући тој победи поновили резултат од пре четири године, када су такође били трећи, а уједно су заокружили веома добар шампионат, на којем их је у полуфиналу елиминисао домаћин са 2:1.

За титулу на Копа Америка од 22 часа ће се борити Аргентина и Чиле, а та утакмица се игра у Сантјагу.

И Перу и Парагвај су премашили сва очекивања у Чилеу овог лета, посебно Парагвајци који су на шампионат дошли после неуспешних квалификација за Светско првенство које су завршили на последњем месту.

Међутим, оба тима су други пут заредом стигла до полуфинала, у којем су елиминисани, да би Перуанци стигли до најнижег степеника победничког постоља потпуно заслужено.

Кариљо је сјајним волеј ударцем донео вођство свом тиму, пошто су одбрамбени играчи Парагваја пропустили шансу да избаце лопту из казненог простора после корнера. Иако је тај гол стигао у 48. минуту, Парагвај је само у ретким тренуцима успевао да припрети Перуу, да би Гереро минут пре краја утакмице поставио коначан резултат. Гереро је сјајно реаговао на пас Хоела Санчеса и тренутно дели прво место на листи стрелаца Копа Америка.

Коментари / 0

Оставите коментар