Тест: Партизан - Рудар 1:0, први гол Божинова!

Фудбалери Партизана победили су Рудар из Велења са 1:0 у првој утакмици на припремама на словеначком Похорју.

Фудбал 02.07.2015 | 11:20

Стрелац јединог гола за ‘црно-беле’ био је бугарски нападач Валериј Божинов, који је био прецизан из пенала у 27. минуту.

Наредна утакмица шампиона Србије очекује у суботу, када ће му ривал бити Терек Грозни.

Партизан је одиграо веома добру утакмицу у Словенији, од почетка утакмице је контролисао игру, али у првих пола сата није имао праве прилике. Једна прилика коју је имао Рудар пробудила је ’црно-беле’, а потом је уследио и једини гол на утакмици који је Божинов постигао са беле тачке после играња руком Кнезовића код центаршута Немање Петровића.

Божинов је имао још неколико прилика да повећа предност свог тима, али није био прецизан. У 38. минуту је чак и затресао мрежу тима из Велења маказицама, али је тај гол поништен због офсајда. У другом полувремену је виђено много измена, али то није променило однос снага на терену, међутим, Партизан није успео да упише још неки гол.