ЕП до 21: Португалци и Швеђани разбили Нијемце и Данце за финале!

Млада фудбалска репрезентација Португала пласирала се у финале Европског првенства у Чешкој, пошто је са 5:0 (3:0) декласирала Немачку. А млада репрезентација Шведске пласирала се у финале, пошто је савладала селекцију Данске 4:1 (2:0).

Фудбал 28.06.2015 | 13:20

Стрелци у Оломуцу били су Бернардо Силва у 25, Рикардо у 33, Иван Кавалеиро у 45, Жоао Марио у 46. и Рикардо Орта у 71. минуту.

Већ после првих 45 минута игре Португалсци су имали тро гола предности, а и у наставку је настављена доминација тима са Пиринејског полуострва. Португалци су могли и до убедљивије победе, али нису искористили то што је Немачка имала играча мање од 75. минута, због искључења Леонарда Битенкура.

Швеђани су повели у 23 минуту, када је Џон Гуидети искористио пенал, да би коначан резултат првих 45 минута поставио Симон Тиблинг само 180 секунди касније.

Уфе Бек успео је у 63. минуту да врати свој тим у живот, али Робин Кејсон решио питање победника у 83. минуту. Коначан резултат сусрета поставио је Осакр Хијемарк у шестом минуту надокнаде.

Шведска ће у финалу играти против Португала, који је у Оломуцу декласирао Немачку 5:0.

Финале ће се играти у уторак од 20.45 у Прагу.