ЕП, квал.: Златан срушио Црногорце, славили и Шпанци!

Фудбалери Шведске победили су Црну Гору на свом терену са 3:1 (3:0) у шестом колу Г групе квалификација за Европско првенство 2016. године.

Фудбал 15.06.2015 | 12:20

Победу свом тиму донели су двоструки стрелац Ибрахимовић и Берг, док је за Црну Гору гол постигао Дамјановић из пенала.

Шведска се учврстила на другом месту на табели са 12 бодова, четири мање од Аустрије. Црна Гора је на четвртом месту са пет.

Победник је био одлучен већ после првих 45 минута. Домаћи су повели у 38. минуту. Екдал је центрирао ца десне стране, а Берг је остављен сам у казненом простору и главом лопту сместио у мрежу.

Наредна два поготка дело су најбољег шведског фудбалера Златана Ибрахимовића. Код првог је себи створио простор за шут и искоса са ивице казненог простора лопту по земљи убацио у гол. Други погодак играч пари Сен Жермена постигао је после контранапда у ком није имао проблема да савлада Полексића. Коначан резултат постигао је Дамјановић са беле тачке.

Швајцарска је до победе на Литванијом (2:1) у гостима стигла после преокрета у мечу Е групе. Домаћи су повели у 64. минуту преко Черника, резултат је само пет минута касније поравнао Дрмић. Коначан резултат поставио је Шаћири у 84. минуту.

У групи Ц Шпанија је голом Силве остварила минималну победу и остала на другом месту на табели, док водећу позицију и даље држи Словачка која је са 2:1 победила Македонију.

Извештај са осталих мечева прочитајте овде.